Ciasto marchewkowe pyszne i zdrowe - wypieki 4-latków

Marchewka to nie tylko super zdrowe warzywo, które jest idealnym dodatkiem do sałatek i zup, ale również doskonale nadaje się jako składnik pysznego ciasta! Maluchy przekonały się o tym w bardzo pyszny sposób.

W poniedziałek 22 listopada, przy okazji tematyki o zdrowym żywieniu, piekliśmy ciasto marchewkowe. Najpierw dokładnie przeanalizowalismy przepis, poznaliśmy potrzebne składniki oraz proporcje. Po dokładnym umyciu rączek, przygotowaniu stanowiska pracy oraz  potrzebnego nam sprzętu z zapałem zabralismy się do pichcenia. Kiedy ciasto było już gotowe, wylaliśmy je na blaszki, które następnie „powędrowały” do piekarnika. Piekące się ciasto kusiło nas swoim zapachem,więc wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na degustację. Ciasto marchewkowe bardzo nam posmakowało i zajadaliśmy je, aż nam się uszy trzęsły. Dzieci odkryły, że marchewka wcale nie jest taka zła, a ukryta w cieście smakuje wybornie. Zapraszamy do naszej galerii

• "Bóg odrzucił ten kamień jakby nic nie ważył
    I wstał tak lekko z grobu,
    że na twarzach straży
    Nie było widać lęku i zdumienia
    Może nie zobaczyli nawet,
    że się świat odmienia"

Ernest Bryll

• Wielkanocne śniadanie w klasie III

• 15 marca 2024r. nasi uczniowie: Jakub Sumiński oraz Adrianna Krojańska, wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje te odbyły sie w Szkole Podstawowej w Wojciechowie pod patronatem Wójta Gminy Wojciechów, Pana Artura Markowskiego. Do rywalizacji stanęli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I - IV szkół podstawowych; II grupa– uczniowie klas V-VIII. Zwycięzcą w młodszej kategorii wiekowej został uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Wojciechowie- Jakub Sumiński.Natomiast uczennica klasy VI- Adrianna Krojańska, zająła w swojej kategorii wiekowej trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu naszym uczniom. Jakubowi życzymy powodzenia w następnym etapie!