AKTUALNOŚCI
Szczepienia przeciw HPV
- 11.04.2025
Dzień Zdrowia u najmłodszych
- 11.04.2025
Grupy przedszkolne również postanowiły świętować Dzień Zdrowia. To dobra okazja na przypomnienie sobie jak ważne jest zdrowe odżywianie i ruch. Dzieci,mimo, że bardzo lubią słodycze, wiedzą, że lepiej je zamienić na owoce, dlatego tego dnia pojawiła się u nas sałtka owocowa, którą dzieci wykonały samodzielnie.
31
Dzień Zdrowia
- 11.04.2025
7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, nasza szkoła włączyła się w to przedsięwzięcie organizując spotkanie dla uczniów z klas 4-7.
Pierwszym punktem wydarzenia było podsumowanie projektu,, Jestem tym co jem,, realizowanego w klasie 7 na lekcjach biologii. Uczniowie tej klasy przedstawili prezentację dotyczącą zasad zdrowego odżywiania. Następnie pani pielęgniarka Izabela Bieniek wyjaśniła co to jest profilaktyka i co możemy zyskać stosując się do jej zasad. Uczniowie mogli też dokonać pomiaru ciśnienia krwi, oraz zważyć się i obliczyć swoje BMI. Podsumowaniem dnia był quiz wiedzy o zdrowym stylu życia. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Najlepiej z zadaniami poradzili sobie:
W kategorii klas 6-7:
Lilly Wróblewska
Kamil Kaczor
Martyna Kępka
W kategorii 4-5:
Liwia Żelazo
Helena Kwiatkowska.
Zwycięzcom gratulujemy.
W obchodach brali udział również uczniowie z klas 1-3 którzy przygotowali piękne tematyczne plakaty dotyczące zdrowego odżywiania, zrealizowali w praktyce swoje pomysły na zdrowe śniadanie.
Dziękujemy serdecznie pani pielęgniarce za wszelkie wskazówki dotyczące profilaktyki zdrowotnej.
32
Nagrody Powiatu Lubelskiego
- 11.04.2025
Nagrody Powiatu Lubelskiego za osiągnięcia artystyczne rozdane.
Gratulacje dla Mileny Twardowskiej i Adrianny Krojańskiej. Wasze talenty są inspiracją i zobowiązaniem.
GRATULUJEMY!
Życzymy nieustającej motywacji do działania i dzielenia się nią ze środowiskiem lokalnym … i nie tylko…
Piekarnia
- 10.04.2025
Przedszkolaki z gr. 5 i 6 latków uczestniczyły w wycieczce do Piekarni Rzemieślniczej w Kraczewiach. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z cyklem produkcyjnym w piekarni, uświadomienie zdrowotnych właściwości pieczywa wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz zapoznanie z zawodem piekarza. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia, przyjrzenia się pracy piekarza, poznania etapów powstania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku. Dzieci zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Uczestniczyli również w warsztatach w czasie których własnoręcznie wykonali słodkie bułeczki.
17
„W Królestwie Słowa i Obrazu” Relacja z XII Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania i Konkursu Plastycznego
- 09.04.2025
8 kwietnia 2025 roku pomieszczenia biblioteki w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie wypełniały tłumy. Byli to uczestnicy organizowanego po raz dwunasty w naszej gminie konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”. Patronat nad wydarzeniem objęli Wójt Gminy Wojciechów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie. Już od godziny 9.00 zaproszeni goście - nauczyciele szkół podstawowych z Łubek, Palikij, Miłocina i Wojciechowa oraz miłośnicy czytania książek z klas 1-6 - uczestnicy konkursu - oddawali się przyjemności słuchania fragmentów opowieści o wartościach bliskich każdemu z nas. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Z książką przez życie – czytamy, by znaleźć odpowiedzi na trudne pytania!”. Ktoś kiedyś powiedział, że w ciągu całego życia każdy z nas zadaje sobie tysiące pytań, które zostają bez odpowiedzi. Czy literatura pomaga znaleźć na nie odpowiedź? Czy zapoznanie się z losami jakiegoś bohatera literackiego zmienia coś w naszym życiu? Podczas tegorocznej edycji konkursu okazało się, że tak.
Prezentacje 34 uczniów klas I – III oraz IV – VI oceniało profesjonalne jury w składzie: Pani Katarzyna Jóżwik – polonistka w II LO im. Zamoyskiego w Lublinie, założycielka oraz prezes fundacji SADownia, instruktorka teatralna, autorka scenariuszy oraz Pani Urszula Mirosław - instruktor GOK w Wojciechowie, miłośniczka, teatru i poezji. Wybór zwycięzców nie był łatwy, bowiem uczniowie fantastycznie wcielili się w role zarówno narratorów, jak i bohaterów występujących w prezentowanych fragmentach książek, ale po długich obradach udało się wskazać najlepszych.
Najlepsze prace plastyczne, które powstały w wyniku inspiracji książkami, a było ich w tej edycji aż 78, wyłoniło jury w składzie - Pani Zofia Kotwicka (nauczyciel plastyki) oraz Panie Małgorzata Ceglarz – Chołody i Agnieszka Bardzel. Wszystkie obrazy były prezentowane na towarzyszącej konkursowi wystawie.
Laureaci konkursu pięknego czytania
Klasy I- III
Mistrz Słowa:
Liliana Chyła – klasa II ( SP w Wojciechowie)
Wicemistrz Słowa:
Ola Dybała – klasa III (SP w Wojciechowie)
Maciej Tutka– klasa II (SP w Palikijach)
Wyróżnienia:
Hanna Pietrzykowska - klasa I ( SP w Łubkach)
Lena Madej – klasa III (SP w Palikijach)
Milena Cherubin – klasa II (SP w Miłocinie)
Dawid Żydek – klasa II (SP w Wojciechowie)
Klasy IV-VI
Mistrz słowa:
Lena Mirosław oraz Antoni Rasz - klasa V ( SP w Wojciechowie)
Wicemistrz słowa:
Martyna Kowalczyk - klasa IV ( SP w Wojciechowie)
Kacper Tomczyk – klasa VI (SP w Palikijach)
Wyróżnienia:
Hanna Cybula – klasa IV (SP w Wojciechowie)
Aleksandra Pakuła – klasa IV (SP w Palikijach)
Hanna Gorgol – klasa VI (SP w Łubkach)
W kategorii pięknego czytania jury dodatkowo wyróżniło Jana Romanowskiego z klasy I (SP w Miłocinie) .
Laureaci konkursu plastycznego
Klasy I - III
Mistrz Obrazu
Alicja Chojnacka – klasa III (SP wWojciechowie)
Wicemistrz Obrazu
Nikola Żywicka - klasa III (SP w Wojciechowie)
Tomasz Pluta – klasa II (SP w Miłocinie)
Wyróżnienia
Wiktor Kalicki - klasa III ( SP w Wojciechowie)
Laura Łukawska – klasa II ( SP w Miłocinie)
Hanna Pietrzykowska - klasa I ( SP w Łubkach)
Julia Czępińska – klasa III (SP w Wojciechowie)
Klasy IV – VI
Mistrz Obrazu
Zuzanna Mirosław - klasa V ( SP w Palikijach)
Wicemistrz Obrazu
Małgorzata Sitarska – klasa V (SP w Wojciechowie)
Julia Wożniak – klasa IV (SP w Maszkach)
Wyróżnienia
Julia Ozimek – klasa VI (SP w Miłocinie)
Oliwia Madejczyk – klasa V (SP w Miłocinie)
Lena Adamczyk – klasa IV (SP w Łubkach)
Lena Mirosław – klasa V (SP w Wojciechowie)
Martyna Kowalczyk – klasa IV (SP w Wojciechowie)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody - wielkanocne dekoracje. Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni wrócili do domu z nagrodami rzeczowymi, których fundatorami byli: Pan Artur Markowski oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nagrody wręczali uroczyście Pan Artur Markowski – Wójt Gminy Wojciechów, Pani Monika Kowalska – Ternes – Dyrektor SP w Wojciechowie, Panie Katarzyna Jóźwik oraz Urszula Mirosław. Nie zabrakło także okazji do pogawędek przy ciastku i herbatce.
Konkurs był dla wszystkich próbą sprawdzenia swoich możliwości, ale mamy nadzieję, że przede wszystkim dobrą zabawą i motywacją do dalszych ćwiczeń i szlifowania swoich umiejętności czytelniczych, bo przecież trening czyni mistrza. Miła atmosfera oraz ogromne zainteresowanie konkursem sprawiły, że jego organizatorzy już snują plany na kolejny rok, bo „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Dziękujemy jednocześnie wszystkim - instytucjom, nauczycielom oraz rodzicom za pomoc przy organizacji tego wydarzenia.
4
Masz pasję? To ją rozwijaj…
- 08.04.2025
Z radością informujemy, że uczeń klasy 8a – Wiktor Michałek - z powodzeniem reprezentował naszą szkołę w IV edycji konkursu „Pięciobój Zawodowy ZSTK”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z klas siódmych i ósmych. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu praktycznych zadań związanych z różnymi zawodami technicznymi, takimi jak technik logistyk, technik spedytor, technik informatyk, technik mechatronik, technik robotyk oraz technik transportu kolejowego.
Konkurs składał się z dwóch etapów:
I etap od 10 do 14 lutego 2025 r. - miał formę testu online na temat zawodu wybranego przez uczestnika.
II etap 04 kwietnia 2025 r. - finałowy - odbywał się w Zespole Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie.
Po intensywnych zmaganiach, uczestnicy prezentowali swoje umiejętności praktyczne, zdobywając cenne doświadczenie i wiedzę. W konkursie, który odbywał się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, wzięło udział wielu utalentowanych uczniów, którzy wykazali się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktyczną.
Wiktor Michałek zajął I miejsce w kategorii: Technik transportu kolejowego
Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie klasy 1 w Klubie Seniora w Wojciechowie
- 07.04.2025
W poniedziałek 7 kwietnia 2025r. uczniowie klasy 1 odwiedzili Klub Seniora w Wojciechowie.
Seniorzy zaprosili uczniów do zabawy ruchowej przy świątecznej piosence. Następnie przybliżyli uczniom zwyczaje i tradycje świat wielkanocnych. Wspólnie ozdabiali jajka woskiem i gotowali w łupinach z cebuli. Każde dziecko dekorowało jajka barwnikami. Razem, uczniowie i seniorzy wykonali zajączka wielkanocnego. Na koniec wspólnie usiedli do słodkiego poczęstunku. Po cennej lekcji kultury wielopokoleniowej udali się spacerkiem do szkoły. Dziękuje Pani Instruktor Monice Bednarczyk i Seniorom za wspólnie spędzony czas, lekcje historii i możliwość odwiedzenia ich w klubie.
16
Informacja
- 06.04.2025
Szanowni Państwo,
Informujemy o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń dzieci do objęcia dowozem oraz opieką świetlicową w roku szkolnym 2025/2026. Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi odpowiednio w zakładce Rodzice i uczniowie- Dowozy- Dowozy na rok szkolny 2025/2026 oraz Świetlica szkolna- Dokumentacja świetlicy szkolnej, lub klikając w linki poniżej:
https://www.zswojciechow.pl/a/dowozy-uczniow
https://www.zswojciechow.pl/a/swietlica-szkolna
Stosowne karty należy złożyć do 18.04.2025r.
Prima aprilis!
- 03.04.2025
Światowy Tydzień Pieniądza
- 31.03.2025
Nasza szkoła w dniach 17 – 23 marca 2025 roku brała udział w Światowym Tygodniu Pieniądza organizowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Kampania została zapoczątkowana w 2012 roku i jest skutecznym narzędziem do poszerzania wiedzy i kompetencji przyszłych uczestników rynku finansowego.
Światowy Tydzień Pieniądza ma zainspirować dzieci i młodzież do tego, by od najmłodszych lat rozwijały wiedzę, umiejętności i postawy niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych, co docelowo przyczyni się do osiągnięcia ich finansowego dobrostanu i odporności.
Hasło przewodnie GMW 2025 – „Pomyśl zanim klikniesz follow. Miej finanse pod kontrolą” – nawiązuje do zmian zachodzących w dziedzinie finansów cyfrowych oraz sposobu korzystania z usług finansowych w Internecie. Podkreśla ono znaczenie świadomego podejmowania decyzji finansowych w świecie pełnym bodźców i presji medialnej. Szczególnie młodzi ludzie mogą mieć trudności z dotarciem do wiarygodnych informacji i porad, co może skutkować podejmowaniem nierozważnych decyzji finansowych. W tym kontekście kluczowe jest rozwijanie umiejętności zarządzania pieniędzmi oraz krytycznego myślenia wobec różnych źródeł informacji.
W ramach Tygodnia Pieniądza odbyły się wykłady oraz działania z zakresu edukacji finansowej:
W grupach przedszkolnych 4,5,6 latków wychowawczynie przeprowadziły lekcję na temat oszczędzania, podczas której mali uczniowie zastanawiali się nad tym, czy mają swoje kieszonkowe, jak oszczędzają i na co przeznaczają swoje oszczędności .
Klasy 3a i 3b rozwiązywała zadania z karty pracy dotyczące budżetu i wydatków rodziny. Uczniowie wykonywali ekologiczne skarbonki.
Koordynatorem akcji była Jolanta Madej.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie w Global Money Week 2025!
10
Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną!
- 31.03.2025
22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak ogromne zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. W tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną.
Uczniowie klas III b na lekcji dowiedzieli się jak jest wykorzystywana woda i dlaczego jest tak ważna w życiu każdego człowieka. Natomiast grupa 6latków po zajęciach dotyczących oszczędzania wody wykonała ciekawe prace plastyczne.
Festiwal Herbertowski
- 31.03.2025
„W hołdzie mistrzowi” – pod takim hasłem odbyła się 25. jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego w Lublinie. Organizatorem wydarzenia był
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta.
Patronat honorowy
XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego objęli:
Barbara Nowacka – Minister Edukacji
Tomasz Szabłowski – Lubelski Kurator Oświaty
Krzysztof Komorski – Wojewoda Lubelski
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa
Lubelskiego
Marta Wcisło – posłanka do Parlamentu Europejskiego
Polskie Radio Lublin
TVP3 Lublin
Tegoroczny festiwal obejmował pięć kategorii: recytacji, muzyczną, plastyczną, fotograficzną i cyfrową. Po raz kolejny sztuka poezji stała się przestrzenią do wspólnych spotkań ludzi wrażliwych na piękno słowa - uczniów, nauczycieli i instruktorów. Wśród laureatów konkursu recytatorskiego znalazła się Milena Twardowska uczennica Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.
Recytacją utworów: "U wrót doliny" i "Siódmy anioł" wywalczyła Wyróżnienie w kategorii recytatorów szkół podstawowych. Uczennica pracowała pod kierunkiem pani Agnieszki Bardzel.
Wielkie gratulacje!!!
Gminny konkurs plastyczny „Wierszem malowane” i „Mem biblioteczny”
- 31.03.2025
Konkurs zorganizowany przez GOK w Wojciechowie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 47 uczniów z terenu gminy Wojciechów. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną do wybranego utworu poetyckiego lub stworzyć mem biblioteczny.
Jury doceniło prace naszych uczniów:
Grupa przedszkolna
I miejsce: Oliwia Nakonieczna, Szkoła Podstawowa w Wojciechowie
Kategoria klas I-III
I miejsce: Nikodem Rybacki, Szkoła Podstawowa im. S. Marusarza w Wojciechowie
II miejsce: Antoni Michałek, Szkoła Podstawowa im. S. Marusarza w Wojciechowie
III miejsce: Lidia Petric, Szkoła Podstawowa im. S. Marusarza w Wojciechowie
III miejsce: Blanka Rybacka, Szkoła Podstawowa im. S. Marusarza w Wojciechowie
Serdeczne gratulacje dla wszystkich biorących udział w konkursie.
Wasza kreatywność, pasja i zaangażowanie jest dla nas niezmiernie inspirująca.
Zdjęcia zaczerpnięte ze strony GOK w Wojciechowie.
Dzień Sudoku
- 31.03.2025
31 marca 2025r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Dzień Sudoku. W wydarzenie zaangażowali byli uczniowie klas 2-6, natomiast siódmoklasiści pełnili rolę koordynatorów. Celem działania było rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji i umiejętności rozwiązywania problemów poprzez zabawę w sudoku, a także współpracowanie w dążeniu do wspólnego celu.
Najpierw uczniowie przypomnieli sobie zasady gry w Sudoku, następnie rozwiązywali dostosowane do swojego wieku sudoku, od kolorowych obrazkowych po trudne klasyczne.
Po tej intelektualnej rozgrzewce przyszedł czas na współpracę - zadaniem było rozwiązanie sudoku w wersji XXL.
Wszyscy biorący udział w wydarzeniu byli bardzo zaangażowani i chętnie podejmowali się wszystkich zaproponowanych zadań.
Szczególne podziękowania należą się młodzieży z klasy siódmej, która dzielnie wspierała młodszych kolegów i koordynowała pracę klas.
Było to kolejne wydarzenie z cyklu „ Matematyczny Marzec.”
42
XXVI Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej
- 27.03.2025
Po raz kolejny uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę na konkursie recytatorskim poezji i prozy ludowej. Tegoroczny finał Konkursu odbył się 22 marca pod Patronatem Honorowym Starosty Radzyńskiego. W przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy współpracowały następujące instytucje: Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego, Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół Rolniczych, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Gospodyń Wiejskich - w Woli Osowińskiej. Do Konkursu przystąpiło 79 recytatorów, których serdecznie powitali przedstawiciele organizatorów oraz Wójt Gminy Borki - Marcin Czyżak.
Prezentacje, prowadzone przez uczniów, odbywały się w specjalnie do tego celu udekorowanych czterech salach - w Zespole Placówek Oświatowych i Zespole Szkół Rolniczych.
Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy - podziękowania oraz słodkie upominki – ciasteczka z miejscowej piekarni.
Spośród kilkudziesięciu uczestników konkursu jury zauważyło i doceniło następujące prezentacje.
Kategoria SP kl. I-III: II nagroda Liliana Chyła kl. IIA
Kategoria SP kl. VII -VIII: Wyróżnienie Milena Twardowska kl. VIIIB
Każdemu z recytujących należą się słowa uznania za chęci, odwagę a wszystkim nauczycielom i rodzicom podziękowanie za przygotowanie dzieci oraz młodzieży do konkursu. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!!! Życzymy Wam, Drodzy Uczniowie dalszych sukcesów!
Rekrutacja zakończona!
- 26.03.2025
Szanowni Państwo,
W dniu 26 marca 2025r. o godzinie 13:00 zostaną wywieszone listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowe na rok szkolny 2025/2026. Listy będą wywieszone na tablicy ogłoszeń przy wejściu do hali widowiskowo-sportowej tzw. wejścia dla przedszkolaków.
Nagroda za osiągnięcia artystyczne
- 26.03.2025
Z wielką dumą informujemy, że nasze dwie uczennice: Milena Twardowska oraz Adrianna Krojańska otrzymały nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury, którą im przyznał Zarząd Powiatu Lubelskiego. 👏🏆🤩
Cieszymy się, że ogromny wysiłek i determinacja w realizacji swoich pasji zostały dostrzeżone. 🥳
Mamy nadzieję, że motywacja dziewczynek nie osłabnie i będzie inspiracją dla kolejnych osób, które w naszej szkole odkrywają swoje talenty w dziedzinie artystycznej. 🎭🎤🎬🎼
Jednocześnie zachęcamy wszystkich naszych uczniów do rozwijania swoich licznych talentów w szkole oraz na zajęciach dodatkowych.
Jesteśmy dumni z Was wszystkich! Każdy ma wielki potencjał chcemy go odkrywać razem z Wami.
Wycieczka klas I-III
- 25.03.2025
W dniu 24 marca 2025 roku klasy I-III Szkoły Podstawowej w Wojciechowie wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do Puław. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spektaklu baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". To piękne przedstawienie przeniosło nas w świat magii i fantazji, a jego przesłanie skłoniło nas do refleksji nad tym, co naprawdę jest ważne. Po zakończeniu spektaklu udaliśmy się do McDonald’s, gdzie mogliśmy delektować się ulubionymi potrawami. Atmosfera była wesoła i pełna energii, a wspólne jedzenie stało się okazją do wymiany wrażeń z występu. Następnie przeszliśmy do zwiedzania Pałacu Czartoryskich, gdzie poznaliśmy bogatą historię tego miejsca oraz jego architekturę. Z zainteresowaniem odkrywaliśmy tajemnice Świątyni Sybilli i Domu Gotyckiego. Spacerując po pięknym parku, mieliśmy okazję podziwiać nie tylko architekturę, ale także urokliwe urządzenie ogrodu, a wśród zieleni zauważyliśmy majestatyczne pawie, które dodały naszej wycieczce wyjątkowego klimatu. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia.
46
Światowy Dzień Zespołu Downa
- 24.03.2025
21 marca obchodziliśmy w naszej szkole,, Światowy Dzień Zespołu Downa", który ma na celu zwiększenie świadomości na temat tej choroby genetycznej oraz promowanie akceptacji i szacunku dla osób z Zespołem Downa.
Wszyscy uczniowie założyli skarpetki nie do pary, co symbolizuje różnorodność i unikalność każdej osoby. Dzieci z klas 1-3 miały okazję dowiedzieć się z bajki pt. ,,Dzień kolorowej skarpetki", że Zespół Downa wynika z obecności dodatkowego chromosomu, co wpływa na wygląd, rozwój i zdolności poznawcze, ale także sprawia, że osoby z tym zespołem mają swoje własne talenty i cechy, które je wyróżniają.
Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa pomogły w budowaniu wrażliwości, empatii i pozytywnego podejścia do osób z Zespołem Downa.
18
Kalendarz
Piątek 11.04.2025