W naszej szkole

liczba odwiedzin: 1751453
 • Bijemy rekord ... w ratowaniu

  16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października odbywa się rekord w udzielaniu pierwszej pomocy. Celem akcji jest promowanie w całej Polsce nauki udzielania pierwszej pomocy. Nasza szkoła postanowiła w tym roku dołączyć do bicia rekordu, dlatego od 12 do 12:30 wszyscy uczniowie naszej szkoły kolejno wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową.

  Do bicia rekordu przygotowywał uczniów pan Stanisław Kamela, przeprowadzając instruktaż oraz przygotowując fantomy potrzebne do bicia rekordu, za co bardzo, bardzo dziękujemy!

  Całkowity przebieg z akcji można obejrzeć na stronie KSRG Wojciechów. Dodatkowo zapraszamy też do odwiedzenia naszego szkolnego Facebooka, gdzie pani Karolina Gajowiak zamieściła krótki filmik z tej akcji. 

  Filmik z rekordu:)

 • Kuratoryjne konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

  W załącznikach szczegółowe informacje

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Bezpłatna infolinia dla Ciebie

 • Informacja dyrektora szkoły

  Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020

  Dzień Edukacji Narodowej

  14 października 2019 r. (poniedziałek)

  jest dodatkowym dniem wolnym (dzień ten zostanie odpracowany 11.01.2020)

   

 • Konkurs plastyczny

  Konkurs plastyczny

  Serdecznie zapraszam dzieci z klas 0-VIII oraz dzieci z przedszkola do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy kotylion.

  Technika wykonania: przestrzenna i dowolna.

  Termin składania prac –do 31.10.20

  Prace należy  składać  w świetlicy szkolnej do pani Renaty Małachowskiej.

  Pracę należy podpisać  imieniem i nazwiskiem oraz wpisać klasę

   

 • Roztoczańska przygoda klas VI

  W dniach 26-27 września 2019r. klasy szóste pojechały na kolejną wycieczkę „Szlakiem Polskich Parków Narodowych.” To już trzecia wycieczka w ramach realizacji tego projektu.

  W czwartej klasie byliśmy w Białowieskim Parku Narodowym, w październiku w klasie piątej w Bieszczadzkim. W czerwcu udało nam się odwiedzić dwa parki narodowe w dwa dni. Były to Narwiański i Biebrzański Park Narodowy.

  Tym razem wybraliśmy Roztoczański Park Narodowy. Pierwszego dnia weszliśmy na Bukową Górę. Wędrując przez Rezerwat Ścisły oglądaliśmy piękne okazy drzew. Najpierw był bór sosnowy, potem jodłowy, a na szczycie góry piękna buczyna karpacka. W runie leśnym mieliśmy okazję podziwiać różnorodne okazy grzybów, od tych jadalnych – pięknych borowików, poprzez hubę nadrzewną, po kolorowe, czerwone muchomory.

  Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego. Pani przewodnik opowiedziała nam historie powstania terenu, na którym się znajdowaliśmy. Przeszliśmy przez bardzo interesującą wystawę, gdzie mieliśmy możliwość oglądania zwierząt i roślin tutaj występujących w scenerii  różnych pór roku.

  Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamościa. Przeszliśmy trasą podziemną. Przewodnik opowiadał w ciekawy sposób o historii Twierdzy Zamość. Dowiedzieliśmy się między innymi, że miasto Zamość  nigdy nie zostało zdobyte przez obce wojska. Tylko Polakom udało się to zrobić!

  Po tak dużej dawce wiedzy i wrażeń pojechaliśmy na obiadokolację i nocleg….. Ale zanim nocleg to WSPANIAŁA gra terenowa w nocy w Rezerwacie Szumy nad Tanwią. Podzieleni na drużyny rywalizowaliśmy w różnych konkurencjach. Pierwsze było przeciąganie liny, potem w nocy na polanie w lesie szukaliśmy krążków brzozowych. Tutaj liczyła się spostrzegawczość. Potem pamięć, bo musieliśmy zapamiętać szczegółowe informacje o ściółce lasu. Najwięcej emocji wzbudzała próba rozpalenia ogniska za pomocą krzemienia, chusteczki higienicznej i tego co znajdziemy w lesie. Udało się! Ostatnie zadanie to puszczanie łódek zrobionych również z tego co znajdziemy na miejscu. Była naprawdę świetna zabawa! Dodatkowo niektórzy w nocnym lesie znajdowali piękne borowiki i podgrzybki.

  Następnego dnia już przed szóstą rano ochotnicy zainspirowani nocnym grzybobraniem wybraliśmy się na poranne „łowy”. Spacerując po miękkim mchu znajdowaliśmy okazałe egzemplarze. Po śniadaniu wybraliśmy się na dzienny spacer na „Szumy”. Następnie Hamernia i Rezerwat Czartowe Pole. Szkoda było opuszczać te urokliwe miejsca.

  Po krótkiej podróży dojechaliśmy do Zamościa na grę miejską. Znowu podzieliliśmy się na grupy i w nich rozwiązywaliśmy zagadki związane z „Miastem Arkad.” Uczestnicząc w tej zabawie naprawdę dużo się dowiedzieliśmy. Czasem trzeba było coś poszukać w Internecie, czasem przeczytać na tablicy informacyjnej. Jednak największym źródłem wiedzy okazali się mieszkańcy, którzy chętnie opowiadali swoje historie i z dużym zaangażowaniem pomagali w rozwiązywaniu zagadek.

  Po obiedzie wróciliśmy do domu. Już nie możemy doczekać się kolejnych wycieczek.

 • Wycieczka klas IV i V na Roztocze.

      W dniu 2 październiku klasa IV oraz V udała się na Roztocze. Pierwszym punktem była, Perełka Roztocza ”    -Zamość.Dzieje miasta poznaliśmy zwiedzając wspaniały rynek z otaczającymi go kamieniczkami i charakterystycznymi schodami ratusza. Duże wrażenie zrobiła na nas Rotunda – miejsce martyrologii mieszkańców Zamojszczyzny. Następnym punktem naszej trasy był ogród zoologiczny w Zamościu. Interesująca jest jego historia. W 1918r. jeden z nauczycieli gimnazjum wraz z uczniami stworzył przyszkolny ogródek przyrodniczy, który cieszył się wielkim zainteresowaniem mieszkańców i bardzo szybko przekształcił się w spory ogród zoologiczny. Z zaciekawieniem przyjrzeliśmy się wszystkim mieszkańcom zamojskiego zoo. Duże zainteresowanie wzbudziły żyrafy, a jedna z nich uważnie przyglądała się nam i pięknie pozowała do zdjęć. Wspólnie integrowaliśmy się przy zorganizowanym ognisku z kiełbaskami. Kolejnym etapem wycieczki była wędrówka szlakiem Szumów na Tanwi. Słynna rzeka Roztocza  wzbudziła zachwyt i wędrówka jej brzegiem była wielką przyjemnością w szczególności jesienny krajobraz i słoneczna pogoda, która nam dopisywała. W czasie wycieczki dowiedzieliśmy się bardzo dużo o historii i przyrodzie tej części Lubelszczyzny.

  Wychowawcy klas IV i V.

   

   

   zdjęcia

 • UROCZYSTE OBCHODY 80 - TEJ ROCZNICY MASOWEGO MORDU W SZCZUCZKACH

  W niedzielę, 6 października odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę masowego mordu dokonanego przez hitlerowców na mieszkańcach wsi Szczuczki. Na miejscu, gdzie zostały złożone ciała pomordowanych, wybudowano kaplicę – pomnik. Przy niej właśnie odbyła się uroczystość upamiętniająca te bolesne wydarzenia. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły byli tam obecni, by złożyć hołd pomordowanym mieszkańcom naszej gminy. W imieniu wszystkich uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie Pani dyrektor Jolanta Duda wraz z delegacją uczniów złożyła wiązankę kwiatów przy pomniku upamiętniającym miejsce zbrodni.

  W Szczuczkach 1 października 1939 r. hitlerowscy najeźdźcy dokonali pierwszego na Lubelszczyźnie masowego mordu ludności polskiej. Podczas tej tragedii życie straciło 102 mężczyzn, ich ciała zostały spalone w budynku ówczesnej szkoły podstawowej. Dla uczczenia pamięci pomordowanych w niedzielnych uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i państwowych,  poczty sztandarowe, delegacje szkół podstawowych, strażacy, kombatanci, harcerze oraz mieszkańcy Szczuczek. Uroczystość rozpoczęło złożenie wieńców, po czym uczestnicy obchodów odśpiewali hymn, a Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojciechowie zagrała kilka patriotycznych utworów. Po krótkim koncercie uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez panie Agnieszkę Bardzel, Małgorzatę Ceglarz – Chołody i pana Leszka Iwaniaka, zaprezentowali pełną powagi i zadumy część artystyczną. Pamięć o poległych uczciła również Kapela Wojciechowska, prezentując wiązankę pieśni żołnierskich. Masza święta, w której uczestniczyli zebrani, podkreśliła rangę tej uroczystości. Momentem kulminacyjnym, podczas którego wyczytano nazwiska pomordowanych, był Apel Poległych.

  Niedzielne obchody były okazją do przypomnienia nam wszystkim, że wolność nie jest nam dana na zawsze, a pamięć o tych, którzy oddali za nią swoje życie, jest naszą powinnością – „Ludzie, dopóki serca jeszcze żywe, zapamiętajcie, za jaką cenę zdobyto szczęśliwość!”

 • 5-latki z wizytą w sklepie

  Dzisiaj w ramach zajęć edukacyjnych z grupą 5-latków wybraliśmy się do pobliskiego sklepu, w celu obserwacji stoiska z owocami. Dzieci oglądały i rozpoznawały owoce egzotyczne. Z zakupionych w sklepie owoców zostaną przygotowane owocowe szaszłyki. W drodze do sklepu przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. 

                                                                                                                                                                     E.M

 • Dzień Chłopaka w klasie II

  Dzień Chłopaka w klasie II

  We wrzesniu dziewczynki z klasy II pamiętały o swoich kolegach w dniu ich święta. Przygotowały niespodzianki i słodki batonik. Chłopcy byli bardzo zadowoleni z latarek i super długopisów . Podziękowali za 100 lat i prezenty. Upominki  , miła atmosfera sprawiły radość i uśmiech na twarzach wszystkich uczniów !                                      Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację tego święta klasowego .

                                                                                                                                             Wychowawczyni

 • Ubezpieczenie

  W zakładce Strefa Rodzica zamieszczono warunki ubezpieczenia grupowego. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami.

 • Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego

     W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Wójt Gminy Wojciechów ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „ Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Konkurs ten skierowany był do uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Wojciechów. Wśród laureatów z poszczególnych grup wiekowych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.

  Klasy 0-III

  I miejsce – Michał Majewski Kl. III Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

  II miejsce – Iga Mirosław Kl. I Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

  Wyróżnienie – Oliwier Wojtaszko Kl. III Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

  Klasy IV-VI

  III miejsce – Nikola Kalicka Kl. IV Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

  Klasy VII-VIII

  Wyróżnienie – Milena Kowalik Kl. VII Szkoła Podstawowa w Wojciechowie

   

  Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy za wykonanie pięknych i ciekawych prac.

  Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych miejsc w innych konkursach.

                                                                                                                                                            E.M 

   

 • Warsztaty plastyczne klasy III B w GOK

  W piękny jesienny dzień klasa IIII B wyruszyła  wraz z wychowawcą panią Ewą Szklarską do GOK na warsztaty plastyczne z projektu ,,Zakręceni kulturalnie". Uczniów powitała pani Urszula Mirosław opowiadając dzieciom w Muzeum Kowalstwa różne ciekawostki dotyczące zawodu kowala. Następnie dzieci udały się na warsztaty plastyczne. W ramach projektu wykonały bardzo ciekawe i interesujące prace.

 • Wielki sukces naszej szkoły w Konkursie OSE#Wyzwaniee

  Wielki sukces naszej szkoły w Konkursie OSE#Wyzwaniee

  23 września 2019r został rozstrzygnięty Konkurs OSE#Wyzwanie ogłoszony przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Z dumą informujemy, że nasza szkoła została LAUREATEM tego konkursu i jako nagrodę otrzyma mobilną pracownię multimedialną wyposażoną w minimum 16 najnowocześniejszych laptopów. Dodatkowo jako laureaci zagwarantowaliśmy szkole dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego internetu oraz nowoczesną mLegitymację, którą uczniowie będą mieli na swoich smatfonach.

  Do konkursu przystąpiło 1604, laureatami zostało 764 szkoły z całej Polski z czego 56 z województwa lubelskiego - W TYM NASZA SZKOŁA :) Komisja Konkursowa doceniła naszą pracę plastyczną przedstawiającą SMART SZKOŁĘ w interpretacji naszych uczniów. Nasza niezwykle zdolna młodzież pod kierunkiem pani Agnieszki Bardzel i Katarzyny Kędzierskiej oraz dzięki wielkiemu wsparciu Pani Dyrektor Jolanty Dudy i Moniki Kowalksiej Ternes stworzyła wieloelementową pracę składającą się na imponujące dzieło. Była to praca zespołowa wielu osób. Największym zaangażowaniem i kunsztem plastycznym wykazały się: Julia Czępińska VIA, Zuzanna Kwiatkowska VIB, a pomagały im: Natalia Czępińska VIIIB, Martyna Stachyra VIIB, Patrycja Kamińska VIB, Ada Dmitruk VIA, Kinga Stachyra VIA, Paulina Dmitruk VIA, Wiktoria Mirosław VIA, Zuzanna Twardowska VIA, Aleksandra Cybula VIA.

 • Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy

  Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy

       20 września 2019r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej oddziału "0" i klas I-III w Wojciechowie z Policją podsumowujące udział w kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu "Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy".

    Uczniowie wysłuchali pogadanki przeprowadzonej przez funkcjonariuszki KMP w Lublinie - sekcja Ruchu Drogowego oraz dzielnicowego naszej gminy – Pana Cezarego Juraka na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jako piesi i rowerzyści. Ponadto nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w rozstawionym na terenie boiska szkolnego miasteczku rowerowym. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i dało najmłodszym dużo radości z uwagi na obecność policyjnej maskotki. Najmłodsi uczniowie z rąk Pana Wójta Artura Markowskiego otrzymali odblaski. Mamy nadzieję, że ta lekcja z bezpieczeństwa na długo zostanie wszystkim uczniom w pamięci.

                                                                                                                                 A. Dmitruk

   

   

 • Klasy VI na Lubelskim Festwalu Nauki poznają tajniki geologii

  Klasy VI na Lubelskim Festwalu Nauki poznają tajniki geologii

  Uczniowie klasy VI a i VI b spotkanie z nauką rozpoczęli od poznania Miasteczka Akademickiego, czyli tej części Lublina gdzie znajdują się budynki UMCS oraz pomnik Marii Curie – Skłodowskiej. Zwiedziliśmy także KUL - najstarszą uczelnię Lublina: Gmach Główny,  Dziedziniec, Budynek Collegium Jana Pawła II.
  W drodze na Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS zatrzymaliśmy się przy Pomniku Katyńskim, poznając historyczne fakty narodu polskiego.

  Uczestnicy Festiwalu Nauki zdobywali nową wiedzę, biorąc udział w konkursach, pokazach, warsztatach, eksperymentach, koncercie  oraz zajęciach manualnych.

  Tematy zrealizowanych projektów:

  1.       Arktyka w NE Europie. W podróż na Półwysep Kolski i obszary za kołem podbiegunowym  wyruszyliśmy z dr Miłoszem Huberem – uczestnikiem kilku wypraw naukowych UMCS w te regiony. Poznaliśmy niezwykłe krajobrazy, zjawiska, rośliny, zwierzęta oraz skały; poczuliśmy klimat Arktyki  i chęć bycia podróżnikiem.
  2.       Podczas warsztatów laboratoryjnych ,, Gleba dla człowieka – człowiek dla gleby’’ szóstoklasiści  uzyskali wiedzę jak przeprowadzić pomiary pH gleby i innych substancji. Podczas eksperymentów młodzi laboranci zapoznali się z pojęciem degradacji, erozji, żyzności gleb, oraz  jak samodzielnie mogą chronić glebę.
  3.       ,,Modelarz minerałów’’ – to wyjątkowe zajęcia z geografii i chemii. Oglądaliśmy różnorodne i piękne okazy minerałów. Wykorzystanie mikroskopu elektronowego  pozwoliło, by dotrzeć do ich wnętrza i  podziwiając uporządkowaną strukturę minerałów.
   Dzięki naszej wyobraźni i  zaangażowaniu powstały ciekawe modele minerałów.   
    
  4.       Koncert muzyki brazylijskiej – ,,Viva Brasil’’ Wykonawcami koncertu byli profesorowie -  wykładowcy Instytutu Muzyki – perkusista Stanisław Halat i pianista Marek Stefankiewicz.

  Wykonawcy koncertu zaprezentowali standardy muzyki brazylijskiej oraz własne kompozycje w stylistyce tego gatunku. Słuchacze koncertu mogli uczestniczyć w koncercie wykonując proste partie na brazylijskich instrumentach perkusyjnych. Poznali egzotyczne instrumentarium brazylijskie i żywą ekspresję rytmiczną.  

  Była to niezwykła przygoda edukacyjna!

 • Klasy III A i B na XVI Festiwalu Nauki – UMCS Lublin

   Klasa III A i III B ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie dnia 18 września 2019r. brały udział  w  projekcie na XVI Lubelskim Festiwalu Nauki -UMCS Lublin. Były to bardzo ciekawe i interesujące zajęcia warsztatowe na wydziale humanistycznym , fizycznym i matematycznym. Zajęcia, w których dzieci brały udział to:  Wyrzuć sobie szóstkę z matmy, Tajemnice ciekłego azotu, Moja własna matrioszka, Zagrajmy w oszczędzanie, Ty też możesz zostać Skłodowską. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach:  malowały matrioszki według własnego pomysłu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, wykonywały pachnące mydełka, grały  w gry planszowe uczące oszczędzania, uczestniczyły w pokazach  z wykorzystaniem ciekłego azotu. Pracowały pod okiem nauczycieli akademickich.  Zdobyły cenne wiadomości, które będą mogły wykorzystać w codziennym  życiu.  Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy i umiejętności. Wszyscy zadowoleni i z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do domu.

  Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

                                                                                                                  Wychowawczynie klas trzecich

 • Klasa I i II na XVI Lubelskim Festiwalu Nauki

  Klasa I i II na XVI Lubelskim Festiwalu Nauki

  Klasa  I i II na Lubelskim Festiwalu Nauki

  W  XVI Lubelskim Festiwalu nauki dnia 18 września br. klasa I i II uczestniczyła w projekcie „ Sztuki i sztuczki chemiczne” oraz  „ Bajkowy  ogródek”. Zajęcia w obu grupach prowadzone były w formie warsztatów. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli akademickich samodzielnie wykonywały doświadczenia chemiczne i przyrodnicze.  Uczniowie z ciekawością i zainteresowaniem słuchały przygotowanego wykładu i aktywnie włączały się do realizacji postawionych zadań praktycznych. Czas zajęć minął bardzo szybko.  Uczniowie klasy II sami zrobili kolorową i pachnącą sól do kąpieli ; uczniowie klasy I  - mini ogródek. Aby rozładować energię i odpocząć po wysiłku umysłowym dzieci pochłonęła zabawa w centrum rozrywki dla dzieci. Z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do szkoły.

  Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji  i opiece w czasie wyjazdu !

                                                                                                                                           Wychowawczynie

 • Zainstaluj się na język angielski

  Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Zachęcamy naszych uczniów do nauki!

  Szczegóły na stronie: https://instaling.pl/

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć