Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 11535888
 • Dzień Chłopaka

  Wszystkiego najlepszego chłopcy! :)

 • Pierwsze laptopy w rękach czwartoklasistów.

  W obecności Wójta Gminy Wojciechów, Artura Markowskiego oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej, Moniki Kowalskiej-Ternes rodzice uczniów naszej klasy IV odebrali laptopy ufundowane w ramach  Rządowego Programu "Laptop dla ucznia". Urządzenia te posłużą naszym uczniom jako pomoce w rozwoju swoich umiejętności i pozyskiwaniu wiedzy z różnych źródeł.

  Życzymy miłego użytkowania.

 • Narodowe Czytanie w naszej szkole

  9 września 2023 roku w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej pod honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza tradycyjnie przyłączyła się do tej akcji. Dzieło Elizy Orzeszkowej poznawaliśmy 25 września.

   

  „Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. Nad Niemnem” cieszyło się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników. […] To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.”

   

  W uroczystości na sali gimnastycznej uczestniczyli zaproszeni goście – Pan Artur Markowski – Wójt Gminy Wojciechów, Pani Agnieszka Gąska – Dyrektor GOK w Wojciechowie, Pani Urszula Mirosław, Pani Danuta Wojtaszko – Przewodnicząca Rady Rodziców. Naszą szkolną społeczność reprezentowała Pani Monika Kowalska – Ternes -Dyrektor SP w Wojciechowie, nauczyciele oraz uczniowie klas 4-8.

   

  Spotkanie rozpoczęliśmy relacją z Pałacu Prezydenckiego, następnie odczytano 

  List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. „Nad Niemnem” to powieść, która działa na wiele zmysłów, spróbowaliśmy więc i my choć w części oddać ten niezapomniany nadniemeński klimat. Fragmenty utworu prezentowali goście, Pani Dyrektor, nauczyciele i oczywiście uczniowie. Słowom Orzeszkowej towarzyszyły między innymi barwne obrazy dworu w Korczynie, rzeki Niemen, wsi Bohaterowicze oraz dekoracje przygotowane przez Panią Zofię Kotwicką. Ponadto uczniowie mogli w tym dniu zakupić w atrakcyjnych cenach książki z ozdobną pieczęcią „Narodowe Czytanie 2023.” Kiermasz zorganizował Samorząd Szkolny.

              Cieszymy się, że nasza lokalna społeczność uczestniczyła w tym wydarzeniu, które połączyło dorosłych i dzieci, uczniów i nauczycieli. Dziękujemy także gościom, którzy chętnie włączyli się w to przedsięwzięcie przygotowane przez Panie Agnieszkę Bardzel i  Małgorzatę Ceglarz – Chołody. Mamy nadzieję, że było to jedno z wielu spotkań z literaturą.

              Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 

   

   

  ​​​

   

   

   

 • Indywidualne poradnictwo dla rodziców ze specjalistami

  W dniu 26 września 2023 roku w godz. 15.00-19.00 odbędzie się dyżur specjalisty ze Stowarzyszenia Rysa. Do udziału w indywidualnym poradnictwie zapraszamy rodziców uczniów klas VI-VIII, którzy doświadczają trudności związanych z zachowaniem dziecka, sytuacją kryzysową  związaną z problemem uzależnienia, samotnym rodzicielstwem, separacją, rozwodem czy inną trudną sytuacją w rodzinie.                

  Podczas indywidualnego, bezpłatnego spotkania osoby zainteresowane rozmową otrzymają wsparcie  i informację mającą za cel pomoc w  rozwiązaniu nurtującego problemu oraz materiały edukacyjno-informacyjne.

 • 5- latki uczą się, jak udzielać pierwszej pomocy :-)

  W tym tygodniu przedszkolaki uczyły się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie karetka pogotowia. Duże wrażenie zrobił na dzieciach ,,fantom", na którym uczyły się podstaw reanimacji.

 • 5-6 latki świętuja Dzień Przedszkolaka 

  W tym roku starszaki z grupy 5i6 latków świętowały Dzień Przedszkolaka w sali zabaw Kids' Club w Lublinie. Mogły tam skorzystać z wielu atrakcji, min. z basenu z kulkami, tuneli, zjeżdżalni i wspinaczki dla odważnych na wysokie elementy konstrukcji. Wyjazd bardzo się dzieciom podobał. Zadowoleni, nieco zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. 

 • Świetlica szkolna

  Rok szkolny już w toku. Swoje działania prowadzi też świetlica szkolna. Poznajemy się , integrujemy, i przez zabawę pracujemy. Za nami już: " Dzień kropki" i prace plastyczne pod hasłem "Jesień tuż tuż...". Działamy dalej i kropka :)

 • Dzień Przedszkolaka

  Dzień Przedszkolaka to wspaniała okazja do wspólnej zabawy Przedszkolaki z grupy 3 i 4 latków spędziły ten dzień na razem, poznając się i bawiąc. Na dzieciaki czekał również słodki poczęstunek.

 • Dzień Kropki

  Dzień Kropki to święto kreatywności. Tego dnia staramy się angażować dzieci w zajęcia pomagające odkryć swoje mocne strony. Przedszkolaki  mają wiele talentów, a nasza szkoła, nie tylko w Dniu Kropki stara się wspierać ich w rozwoju swoich talentów, pasji i umiejętności. 

 • Owadolandia

  Integracja klas I-III w parku edukacyjno-rekreacyjnym Owadolandia.
  Pogoda dopisała, dzieci bawiły się świetnie! :)

 • Trzylatki:-)

  Pierwsze koty - za płoty! :-)

 • Hołd dla bohaterów

 • Dziękujemy!

  Szanowni Państwo,

  Serdecznie dziękujemy mieszkańcom sołectw Wojciechów części I i Wojciechów cześć  II za przekazane z funduszu sołeckiego środków finansowych w kwocie 14 tysięcy złotych na rzecz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.

  Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy doposażyć nasze przedszkole. Zakupiliśmy dywany, szafy, obudowy na grzejniki i rury. Nowy sprzęt audio, laminator, kolorową drukarkę z zapasem tuszy oraz liczne pomoce dydaktyczne m.in.:  globusy, wagę, liczmany, układ słoneczny, chusty animacyjne, szarf.

  Sprawozdanie z wydatkowanych funduszy zostanie przedstawione na najbliższym zebraniu sołeckim.

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

 • Rok szkolny 2023/2024

  Witaj nowy roku szkolny! Drodzy uczniowie, w tym roku życzymy Wam samych sukcesów!

 • Odwozy semestr I

 • 1939-2023

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Dowozy na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć