W naszej szkole

• Dzień Edukacji Narodowej
     „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”. (Albert Einstein)
    25.11.2018 19:29 | więcej »
  • Kapelusz Pani Wiosny - konkurs rozstrzygnięty
    Jury przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach, okreslonych w regulaminie konkursu, nastepującym osobom:
    16.06.2017 22:46 | więcej »
  • Dzień Babci i Dziadka w grupie 4-latków
    Chociaż  mroźno za oknem, to w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery był obchodzony  7 lutego  w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka.

17.02.2017 12:41 | więcej »
  • Rodzice – dzieciom  ,,Królewna Śnieżka”
    Rodzice maluchów z grupy 3,4-latków w prezencie noworocznym  przygotowali dla dzieci wspaniałą niespodziankę – inscenizację teatralną pt. ,,Królewna Śnieżka”. Premiera spektaklu odbyła się 16 stycznia, podczas choinki szkolnej.
    09.02.2017 19:46 | więcej »
  • Mikołaj uratowany!
    6 grudnia na całym świecie obchodzone są Mikołajki, czyli święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Jest to dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci.
    09.02.2017 18:22 | więcej »
  • Marchewka to nie tylko super zdrowe warzywo, które jest idealnym dodatkiem do sałatek i zup, ale również doskonale nadaje się jako składnik pysznego ciasta! Maluchy przekonały się o tym w bardzo pyszny sposób.
    02.01.2017 10:25 | więcej »
  • W dniu 29 listopada przedszkolaki z naszej grupy brały udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia.
    16.12.2016 10:54 | więcej »

• Dzień Dziecka – historia

Dzień Dziecka tradycyjnie obchodzony jest 1 czerwca. Dzień ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.

W ten sposób postanowiono uhonorować prawa dzieci, które wcześniej były często łamane. Organizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi Dzień Dziecka w rocznicę uchwalenia Deklaracji praw dziecka, czyli 20 listopada. Zgodnie z sugestią ONZ, Dzień Dziecka w każdym kraju powinien być obchodzony w dniu, który jego władze uznają za najwłaściwszy.

• Uczniowie Klasy IIIB postarali się pracując zdalnie zrobić niespodziankę swoim Mamom z okazji Ich święta. Uczniowie napisali piękne wiersze i namalowali laurki. W wykonanie prac włożyli wiele serca, za co jest im wdzięczna wychowawczyni klasy Pani Ewa Szklarska, która również dołącza się do życzeń i w tym pięknym dniu dziękuje Mamom za trud i serce włożone w wychowanie swoich pociech oraz życzy wytrwałości i radości.

• Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się i stosowania procedur bezpieczeństwa dotyczących działań profilaktycznych minimalizujących ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, Procedura Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie pobierz >> proced_bezpieczenstwa.pdf

• Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
    Wojciechów 8