W naszej szkole

• WYBORY 2018/ 2019

ZNAMY JUŻ WYNIKI WYBORÓW !!!

Od godziny czternastej znane są wyniki wyborów do zarządu Samorzadu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie.

Komisja licząca głosy podała do wiadomości, iż największą liczbę głosów otrzymała Magdalena Sitarska uczennica kl. IIIa Gimnazjum i tym samym została wybrana na przewodniczącą SU.

Aleksandra Lewandowska - uczennica klasy 7b w bieżącym roku szkolnym piastować będzie stanowisko zastępcy przewodniczącej, a Kinga Stachyra z klasy 5a - sekretarza.

• Wycieczka do Warszawy

„Uczcie się historii, znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu.” – Józef Piłsudski

W dniu 26 września 2018 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy „Śladami Józefa Piłsudskiego”. Był to wyjazd w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”.

Stolica powitała nas ciepłą i słoneczną pogodą. Na początek warszawskiej przygody uczniowie klas VI mieli możliwość zwiedzania z audioprzewodnikiem nowocześnie urządzonych ekspozycji przedstawiających walkę i codzienność uczestników powstania warszawskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego. Duże wrażenie zrobiła na nich projekcja trójwymiarowego filmu „Miasto ruin”. Dzięki zbieranym kartkom z kalendarza mogli poznać najważniejsze momenty z powstańczego życia Stolicy. W tym samym czasie młodsi uczestnicy wyjazdu podziwiali panoramę miasta z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.

• Konkursy przedmiotowe

Zgodnie z podanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty harmonogramem konkursów przedmiotowych do dnia 24 października 2018 roku powinny zostać przekazane do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej wyniki szkolnych etapów konkursów. Konkursy będą się odbywać między 9 a 22 października (szczegółowy harmonogram zostanie podany 8.10.2018.). W załączeniu regulamin konkursów oraz terminy II i III etapu konkursów.

regulamin_konkursy_przedmiotowe_2018_2019.pdf

terminy_eliminacji_2018_2019.pdf

Monika Kowalska-Ternes

• „Tam, gdzie Żeromski i Prus szukali natchnienia”

W słoneczny, chociaż wietrzny wrześniowy poranek uczniowie klasy VIII pod opieką nauczycieli języka polskiego, historii i geografii udali się na wycieczkę do Nałęczowa, gdzie znajdują się muzea Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa. W ten sposób zrealizowali jedno z zadań projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość”. Jego pomysłodawcą jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, zachęcające w ten sposób młodzież do włączenia się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
    Wojciechów 8