5 stycznia delegacja dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami, odwiedziła Środowiskowy Ośrodek Wsparcia ,,Pinokio" w Poniatowej.
Na rzecz ośrodka przed świętami Bożego Narodzenia była zorganizowana zbiórka artykułów żywnościowych. Wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy paczki świąteczne dla 56 podopiecznych, zaś mamy naszych przedszkolaków upiekły pyszne ciasteczka. Po przyjeździe przywitał nas Pan Adam, który na co dzień pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Opowiedział nam o swojej pracy, o funkcjonowaniu placówki oraz osobach które uczestniczą w zajęciach. Oporowadził nas po całym ośrodku. Mogliśmy zobaczyć pracownie z jakich mogą korzystać podopieczni a były to: pracownia rewalidacyjna, gospodarstwa domowego, przedsiebiorczości multimedialna,muzyczna oraz rękodzieła. Byliśmy pod dużym wrażeniem wyposażenia. Były tam ogromne telewizory i ekrany multimedialne. Dzieciom najbardziej spodobała się pracownia plastyczna, gdzie wspólnie z grupą osób uczestniczacych w warsztatach, mogły wyciąć gwiazdki i choinki przy pomocy specjalnego urządzenia. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić tę placówkę. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się tam wrócić.
Wszystkim którzy pomogli i wsparli zbiórkę bardzo dziękujemy :-)