W związku z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (13.12.1981) głównym hasłem i znakiem, który symbolizować ma tegoroczne obchody będzie ŚWIATŁO WOLNOŚCI - świeczka zapalona w oknie w godzinach wieczornych.
Aktualności
- 13gru
Zapal Światło Wolności – 13 grudnia 2021, godz. 19.30
- 08gru
Przedszkolne Mikołajki
"6 grudnia, jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie...
Dziś grzeczne dziecko prezent dostanie!"
6
- 30lis
Konkurs
Zapraszamy do udziału!🎄
- 29lis
„Dzień Pluszowego Misia”
29 listopada w grupach przedszkolnych i klasach I-III Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych przygotowywali się do tego ważnego dnia biorąc udział w konkursie na „Misiowy plakat”. Konkurs cieszył się tak dużą popularnością jak nigdy dotąd, bo wpłynęło blisko 100 prac. „Galerię Misiów” można było podziwiać w sali gimnastycznej, a na dzieci czekały liczne nagrody.
Ponadto uczennice klasy 6 i 3 przygotowały dla najmłodszych przedstawienie o „Misiu Pysiu”, który szukał przyjaciela, a przy okazji swych licznych przygód, uczył dzieci zasad bezpiecznej zabawy.
Mamy nadzieję, że tę nieco inną lekcję o bezpieczeństwie dzieci zapamiętają na długo.
Agnieszka Dmitruk
Jolanta Madej
3
- 29lis
,,Kartka dla obrońców granic”
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców włączyli się do akcji przygotowania kartek z pozdrowieniami i wyrazami wsparcia dla pełniących służbę na naszej wschodniej granicy żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy Służby Granicznej i Policji.
Uczniowie z wielkim entuzjazmem zareagowali na apel organizatora przedsięwzięcia – Fundacji Niepodległość i Lubelskiej Kurator Oświaty. Wykonaliśmy łącznie 81 kartek i laurek o charakterze patriotycznym.
Uczniowie kierując się sercem, wrażliwością i dobrą wolą przesłali w swoich kartkach i laurkach ciepłe słowa otuchy i wdzięczności dla służb mundurowych, broniących naszego bezpieczeństwa.
Pracę nad kartkami stały się okazją do wprowadzenia uczniów w tematykę patriotyczną związaną z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, ale także pretekstem do pogadanek o obecnej sytuacji na wschodniej granicy Polski.
Udział w tej wyjątkowej inicjatywie zapewnił uczniom niezapomnianą ucztę edukacyjną i wychowawczą.
- 29lis
Dzień Życzliwości
21 listopada obchodzono Światowy Dzień Życzliwości, Klub Wolontariusza w naszej szkole zachęcał do tego by odbył się on w naszej szkole dziś (29.11.2021) i odbywał się każdego dnia.
Prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu, w szkole, w sklepie, na ulicy…
Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach np. przekazanie choremu koledze czy koleżance pracy domowej, otwarcie komuś drzwi do sklepu, podzielenie się czymś czy pożyczenie czegoś to mało, a zarazem tak wiele.
Wystarczy by każdy z nas zrobił coś dobrego: bo jak powiedział Pascal:
,,Dobre słowa nie kosztują dużo,
choć czynią wiele dobrego”.Dlatego Wolontariusze zachęcali do wylosowania życzliwych słów przygotowanych na ten dzień i częstowali naszych uczniów i nauczycieli słodyczami.
- 26lis
Andrzejki w przedszkolu
"Kiedy wieczór andrzejkowy
rzuci na nas swoje czary,
wróżbie wierzyć jest gotowy,
każdy nawet niedowiarek.
W ostatnich dniach listopada,
powróżyć sobie wypada,
powróżyć czymkolwiek, warto;
wyciągniętą z talii kartą,
butami, stopionym woskiem,
by przyszłość poznać choć troszkę.
Wyśmienita jest zabawa,
Andrzejkowa we wróżenie,
trzeba jednak ją traktować
z lekkim oka przymrużeniem."
26
- 25lis
Podziel się tym, co masz!
Już wkrótce święta Bożego Narodzenia – radosny czas w roku, obfitujący w liczne podarki i prezenty. Ale czy dla wszystkich? Jak co roku pragniemy zwrócić uwagę naszych uczniów na sytuację osób wymagających pomocy.
Klasy 1-3 i Klub Wolontariatu organizują świąteczną zbiórkę słodyczy dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie ul. Kosmonautów 78. Zapraszamy do wsparcia naszej akcji nauczycieli i uczniów klas starszych. Słodycze, herbatkę czy kawę prosimy przynosić do wychowawców klas młodszych i pedagoga szkolnego do dnia 10 grudnia 2021r.
Liczymy na Wasze wsparcie!
Dary gromadzimy w pokoju nauczycielskim oraz w gabinecie pani pedagog.
- 21lis
Do Hymnu!
- 17lis
Dzień Tolerancji w naszej szkole…
Rozpoczynamy wielką kampanię promowania postaw szacunku i akceptacji dla odmienności.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji.
,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”
W „Deklaracji…” czytamy także, że tolerancja to:
- respektowanie cudzych praw i cudzej własności;
- uznanie i akceptacja różnic indywidualnych;
- umiejętność słuchania, komunikowania się i rozumienia innych;
- docenianie rozmaitości kultur;
- otwarcie na cudze myśli i filozofię;
- ciekawość i nieodrzucanie nieznanego;
- uznanie, że nikt nie ma monopolu na prawdę.
W naszej szkole Dzień Tolerancji rozpocznie dwutygodniową kampanię pod hasłem: „Każdy inny, wszyscy równi”. Celem tej akcji ma być kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii. Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tych dniach będą towarzyszyły uczniom, pogłębią ich wiedzę na temat tolerancji, staną się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzą nasze serca i zachęcą do walki z brakiem wyrozumiałości dla innych. A już wkrótce relacja z podjętych wyzwań…
Małgorzata Ceglarz - Chołody
- 17lis
IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Bronisław Pietrak – chłopski piewca Lubelszczyzny”
Uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Bronisława Pietraka. Organizatorzy konkursu to Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Garbowie oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych „Wektor” w Garbowie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Patronat nad konkursem objęła Lubelska Kurator Oświaty pani Teresa Misiuk. Mimo pandemii w zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie z klas 4-8 z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Krojańska z kl. 4, Milena Twardowska z kl. 5a, Aleksandra Cybula z kl. 8a, Zuzanna Twardowska z kl. 8a. Recytatorki stanęły na wysokości zadania i pięknie powiedziały niełatwe teksty ludowego poety z Garbowa, o czym możemy się przekonać, czytając jeden z jego wierszy:
Jestem sobie chłopem z chłopa,
We wsi jażem urodzony,
Więc dlatego kocham wioskę
I ojczyste swe zagony.
Ukochałem pracę na wsi,
Z przyjemnością w polu orzę.
Świt mnie rano w pole goni,
Sprowadzają z pola zorze.
Moja chatka więcej warta,
Niźli kamienica z miasta,
Bom ukochał to, co wiejskie,
Bo ja jestem chłop i basta!
Trudność recytowania tej poezji została doceniona przez jurorów. Oto wyniki naszych uczennic:
W kategorii kl. 4-6:
I miejsce – Milena Twardowska (opiekun: p. Agnieszka Bardzel)
III miejsce – Adrianna Krojańska (opiekun: p. Małgorzata Ceglarz - Chołody)
W kategorii kl. 7-8:
II miejsce – Zuzanna Twardowska (opiekun: p. Agnieszka Bardzel)
Jesteśmy bardzo dumni z naszych recytatorek, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Warto także wspomnieć, że Julia Czępińska z klasy 8a wykonała na ten konkurs pracę plastyczną. Możecie ją obejrzeć wśród zdjęć.
Małgorzata Ceglarz - Chołody
- 15lis
Pokaz mody patriotycznej 3-latki
2
- 15lis
MISIOWY KONKURS
KONKURS NA MISIOWY PLAKAT
Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I, II i III Szkoły Podstawowej zapraszamy do zaprojektowania plakatu, którego bohaterem jest miś.
Plakat należy wykonać do 26 listopada 2021r. i złożyć u wychowawczyni. Format pracy A5 i A4, technika wykonania dowolna.
Prace należy podpisać imieniem, nazwiskiem i nazwą oddziału lub klasy.
- 12lis
Co to jest niepodległość?
"I tak nasza historia biegła, że Polska dzisiaj jest niepodległa"
- 11lis
Mali patrioci
"Dziecko to taki patriota mały
Na co dzień, a nie od święta
Polską znam flagę i polskie godło
Hymn ojczysty pamiętam.
Bo moje miasto, bo moja wioska
To Polska, to Polska, to Polska!
A biało czerwone są barwy ulubione
To Polska, to Polska, to Polska!"
- 11lis
Klasa III
Utwory "Rozkwitały pąki białych róż" i "O mój rozmarynie" w wykonaniu klasy III.
- 09lis
Dzień Niepodległości
- 08lis
Bezpłatne numery pomocowe
- 06lis
"Witajcie w naszej bajce"
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek nie przypadkowo obchodzony jest 5 listopada.
To w tym dniu urodził się sam Walt Disney. A on jest przecież jednym z kilku największych na świecie twórców bajek.
Bajki są z nami od dzieciństwa, bawią nas i uczą. Dzieciaki je uwielbiają, dlatego jak co roku, świętowaliśmy ten dzień, bawiąc się ze znanymi nam postaciami.
22
- 06lis
Kaczka Dziwaczka
Piosenka w wykonaniu klasy III z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek