W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r., 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r., 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.
W dniu 25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy wesołych piosenkach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, rzuty do celu, misiowe maski i prace plastyczne, śpiewanie piosenki „Stary niedzwiedź mocno śpi”, misiowe tańce, degustację słodkości z miodkiem i wiele innych. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, dużo radości sprawiła dzieciom wizyta Misia oraz słodkie niespodzianki.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.
Dziś, 19 listopada zakończył się pierwszy etap prac zespołów ekspertów, którzy od października br. pracowali nad opracowaniem wymagań egzaminacyjnych.
Minister Edukacji i Nauki, po analizie wyników ubiegłorocznych egzaminów i biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną, uznał, że w 2021 r. egzaminy powinny być przeprowadzone na podstawie zawężonego zakresu wymagań podstawy programowej. Podjął również decyzję o powołaniu zespołów eksperckich, których zadaniem było opracowanie propozycji wymagań egzaminacyjnych.
Zapraszamy do słuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom!
https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom
Lekcje języków obcych, programy związane z bezpieczeństwem, audycje o eksperymentach i okryciach, cykl o oszczędzaniu, pasmo dotyczące poprawności językowej, a także kołysanki, muzyczne podróże, opowiadania, baśnie i legendy – to tylko wybrane propozycje dla najmłodszych przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom. W ramówce także specjalne programy dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. W ciągu tygodnia to ponad 100 premierowych audycji, które mogą być wykorzystywane w zdalnej edukacji.
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.
W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
dyplom.pdf
Szanowni Państwo,
miło mi poinformować, że dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.
Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem.
Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Drodzy Uczniowie i Rodzice, oto kilka zasad, które warto wziąć pod uwagę w czasie organizacji nauki w domu.
Zapraszamy do nowych obszarów świetlicy szkolnej, idą święta i szachy-królewska gra
Konkurs z okazji Święta Niepodległości. Dziękuję wszystkim, którzy wzieli udział. Zapraszam do obejrzenia prac konkursowych.
Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii Ministerstwo proponuje wspólne śpiewanie hymnu on-line za pomocą komunikatorów. W ten sposób społeczności szkolne mogą włączyć się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.
5 listopada obchodziliśmy Dzień postaci z Bajek.
Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej do 29 listopada br. zostaje pedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych. Od poniedziałku tj. 9 listopada br. uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną. Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.
Pedagog i psycholog mogą spotkać się z uczniami, rodzicami online i osobiście na terenie szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Już od jakiegoś czasu działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.
W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl
W październiku odbył się konkurs pt. ,,Barwy jesieni”.
Konkurs przeznaczony był dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych:
W konkursie udział wzięło 25 dzieci.
Jury w składzie
wyłoniło zwycięzców i przyznało następujące nagrody:
Grupa I Klasa I
Lena Mirosław
2. Tymon Żurek
Emanuel Świś
3. Jakub Sumiński
Sitarska Małgorzata
Grupa II –klasy II -III :
Udział w konkursie wzięli również :
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Nagrody zostały wręczone 23. 10 . 2020r., w obecności wychowawców poszczególnych klas.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne
Muzyka towarzyszy nam praktycznie przez cały dzień. Każdy przedmiot wydaje dźwięk. W tym tygodniu przedszkolaki mogły zapoznać się z kilkoma instrumentami. Poznały instrumenty dęte tj. saksofon, alt i trąbka, oraz strunowe: gitarę i ukulele.Poznawały ich dźwięk, wygląd i mechanizm działania. Może muzyka zagości w ich sercach i niektórzy z nich będą przyszłymi muzykami lub orkiestrantami...? :)
Zapraszamy uczniów do udziału w quizie z nagrodami.
Regulamin i szczególowe informacje Regulamin_konkursu_.pdf
Quiz (test wyboru) umieszczony na Formularzach Google pod adresem: https://forms.gle/nLGL45iJAsbU2Asq5. Odpowiedzi na pytania należy przesłać poprzez formularz google do 16 listopada 2020 r.
Powered by aSc EduPage