Dziękujemy pani Danucie Wojtaszko, pani Anecie Patrzylas i pani Małgorzacie Sumińskiej za posadzenie roślin na skarpie przy szkole.
Dzięki Wam drodzy rodzice, nasza szkoła staje się coraz piękniejsza!
Dziękujemy pani Danucie Wojtaszko, pani Anecie Patrzylas i pani Małgorzacie Sumińskiej za posadzenie roślin na skarpie przy szkole.
Dzięki Wam drodzy rodzice, nasza szkoła staje się coraz piękniejsza!
Będziemy to powtarzać do znudzenia- MAMY NAJLEPSZYCH RODZICÓW NA ŚWIECIE!
Z całego serca chcemy podziękować tym, którzy znaleźli czas, aby pomóc w uporządkowaniu skarpy przy naszej szkole. Serdecznie dziękujemy:
Państwu Danucie i Mirosławowi Wojtaszkom, Małgorzacie i Michałowi Sumińskim, Państwu Annie i Rafałowi Żelazo, naszemu uczniowi klasy 7a Oliwierowi Żelazo, Pani Anecie Tarkowskiej i jej synkowi Fabianowi (dzielny 4 latek! ), Pani Annie Śmigielskiej, Pani Oldze Kozak, Panu Kazimierzowi Mirosławowi.
W dniu 11 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W czasie trwania uroczystości wręczono nagrody finalistom Konkursu Plastycznego z dnia 5 lutego 2024 r. w którym udział brało 57 prac z terenu powiatu lubelskiego.
Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły:
*Szkoły podstawowe klasy I-IV- Natan Wit, kl. II – Aleksander Suchodolski, kl. II
*Szkoły podstawowe klasy V-VIII- Julia Kamola, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie.
Gratulujemy!
Uczniowie klas od 4 do 8 w dniach 20, 26 marca i 9 kwietnia 2024 mieli możliwość uczestniczenia w nieco innych lekcjach. Spotkali się z radcami prawnymi z Fundacji Znam Prawo. W czasie spotkań poznali m.in. zakres odpowiedzialności nieletnich ze szczególnym uwzględnieniem czynów o charakterze cyberprzemocy.
Dlaczego nie warto sięgać po używki, jakie konsekwencje niosą ze sobą uzależnienia to tematyka spotkania profilaktycznego dla uczniów klasy IV-VIII. 3 kwietnia 2024 co do szkodliwego wpływu na organizm napoi energetycznych i e-papierosów, naszych uczniów próbowały przekonać panie Ewa Zagulska i Renata Trzaskowska z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lublinie.
"Bóg odrzucił ten kamień jakby nic nie ważył
I wstał tak lekko z grobu,
że na twarzach straży
Nie było widać lęku i zdumienia
Może nie zobaczyli nawet,
że się świat odmienia"
Ernest Bryll
Wielkanocne śniadanie w klasie III
15 marca 2024r. nasi uczniowie: Jakub Sumiński oraz Adrianna Krojańska, wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje te odbyły sie w Szkole Podstawowej w Wojciechowie pod patronatem Wójta Gminy Wojciechów, Pana Artura Markowskiego. Do rywalizacji stanęli uczniowie w dwóch grupach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I - IV szkół podstawowych; II grupa– uczniowie klas V-VIII. Zwycięzcą w młodszej kategorii wiekowej został uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej w Wojciechowie- Jakub Sumiński.Natomiast uczennica klasy VI- Adrianna Krojańska, zająła w swojej kategorii wiekowej trzecie miejsce. Gratulujemy sukcesu naszym uczniom. Jakubowi życzymy powodzenia w następnym etapie!
Wiosenne śniadanie i wielkanocne ozdoby w klasach I-III :)
Reprezentanci naszej szkoły kolejny raz zdobyli nagrody na konkursie recytatorskim poezji i prozy ludowej. Tegoroczny finał Konkursu odbył się 23 marca pod Patronatem Honorowym Starosty Radzyńskiego. W przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy współpracowały następujące instytucje: Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego, Zespół Placówek Oświatowych, Zespół Szkół Rolniczych, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Gospodyń Wiejskich – w Woli Osowińskiej oraz Biuro Wojewódzkiego Ośrodka Kultury-Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Do Konkursu przystąpiło 83 recytatorów, których serdecznie powitał Starosta Radzyński – Szczepan Niebrzegowski, obecny na imprezie wraz z Wicestarostą Michałem Zającem. Prezentacje tekstów odbywały się w Zespole Placówek Oświatowych i Zespole Szkół Rolniczych. W skład komisji konkursowych wchodzili instruktorzy i nauczyciele:
– Agnieszka Polak i Dorota Mościbrodzka – z Biura WOK Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
– Maria Długołęcka-Pietrzak – z Uniwersytetu w Siedlcach
– Dominika Trykacz, Monika Poziemska – z Domu Kultury w Kocku,
– Anna Kowalczyk – z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim
– Michał Maliszewski – ze Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim
– Antonina Haponiuk – ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wych. im.Zofii.Sękowskiej w Radzyniu Podl.
– Jolanta Gnas-Zienkiewicz – polonistka
– Józef Obroślak – protektor Konkursu od pierwszych edycji
– Julia Długołęcka – laureatka I Konkursu (w 2000 roku)
– Anna Kosek – wielokrotna laureatka Konkursu w latach 2005-2011
Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy-podziękowania oraz słodkie upominki – ciasteczka z miejscowej piekarni, a następnie zostali zaproszeni do stołówki szkolnej na obiad regionalny – kapustę z grochem i kartoflaki z soczewicą. W tym czasie obradowały komisje konkursowe, by ustalić wyniki i zapisać je w protokołach. Jurorzy wytypowali również recytatorów do Koncertu Laureatów, który poprowadziła pani Maria Długołęcka- Pietrzak. Licznie zgromadzona publiczność gromko oklaskiwała zarówno prezentacje tegorocznych uczestników konkursu, jak również występ uczniów miejscowej szkoły, którzy obrazowo przedstawili sylwetkę patrona oraz zaśpiewali jego ulubione, ludowe piosenki.
Spośród kilkudziesięciu uczestników konkursu jury zauważyło i doceniło następujące prezentacje.
Kategoria SP kl. I-III
II. nagroda Liliana Chyła – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie
Nel Wróblewska – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie
Kategoria SP kl. IV-VI grupa
II. nagroda Antoni Rasz – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie
Wyróżnienie: Helena Kwiatkowska – Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie
Nagroda za gwarę: Antoni Rasz – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie
Kategoria SP kl. VII -VIII
Wyróżnienie: Wiktor Michałek – Szkoła Podstawowa w Wojciechowie
Każdemu z recytujących należą się słowa uznania za chęci, odwagę a wszystkim nauczycielom i rodzicom podziękowanie za przygotowanie dzieci oraz młodzieży do konkursu. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!!! Życzymy Wam, Drodzy Uczniowie dalszych sukcesów!
22 marca, nasze 3-latki wybrały się do Sali Zabaw Nasza Chatka, do Poniatowej. Wspaniała zabawa, ciekawe warsztaty wiosenno-wielkanocne oraz ogromne bańki mydlane sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a przedszkolaki szczęśliwe i roześmiane od ucha do ucha! :-)
Było suuuper!
22 marca, nasze 3-latki wybrały się do Sali Zabaw "Nasza Chatka", do Poniatowej. Wspaniała zabawa, ciekawe warsztaty wiosenno-wielkanocne oraz ogromne bańki mydlane sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a przedszkolaki szczęśliwe i roześmiane od ucha do ucha! :-)
Było suuuper!
Dzień Wiosny w klasach I-III
Pierwszy Dzień Wiosny przywitał nas przepięknym słońcem. Przedszkolaki wybrały się na tradycyjny spacer z Marzanną, aby pożegnać zimę.
Tańcobajki to zawsze świetna zabawa. Tym razem zaprosiliśmy do naszej szkoły "Kota w butach", który nie tylko nas rozbawił ale również rozruszał :)
14 marca w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr".
Jest to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych. To konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotyczasowe wyniki w nauce.
Powered by aSc EduPage