Kolejny miesiąc działań świetlicowych już za nami. Były grzyby, jeże, owocowe szaszłyki, prace plastyczne, zabawy na sali gimnastycznej i.... wiele więcej. Bawimy się i pracujemy dalej.
Aktualności
- 13lis
- 12lis
Laureaci konkursu "Jesienny jeż"
Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!
- 11lis
Do Hymnu!
Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!🤍❤️
- 10lis
Dzień Bajek
Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu w tym roku wyglądał troszkę inaczej. Dzieciaki mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie i wspólnie obejrzeć ulubioną bajkę na dużym ekranie :)
11
- 09lis
Nad Niemnem
Narodowe Czytanie
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w Narodowym Czytaniu "Na Niemnem" Elizy Orzeszkowej
podziękowanie.pdf
- 07lis
Jesienne wyjście na cmentarz...
,,Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...’’
ks. Jan Twardowski
Szkoła Podstawowa w Wojciechowie przystąpiła kolejny raz do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta’’, której celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci oraz dzielenie się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach.
Przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klasy III z wychowawczynią p. Agnieszką Ufnowską oraz przedstawiciele klas V, VIIa,VIIb pod opieką p. Anny Bednarczyk porządkowali na cmentarzu w Wojciechowie groby żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Uczniowie klasy VI z wychowawczynią złożyli wiązankę oraz zapalili znicze pod pomnikiem w Wojciechowie.
Delegacje klas w imieniu społeczności uczniowskiej złożyły kwiaty i zapaliły znicze na wspomnianych grobach żołnierskich, właścicieli Wojciechowa, księży służących w Parafii św. Teodora w Wojciechowie oraz zmarłych nauczycieli-dyrektorów uczących w naszej szkole.
Jesiennemu wyjściu na cmentarz towarzyszyła uczniowska zaduma i refleksja wszystkich na temat ważności upamiętniania ważnych rocznic ,świąt i postaci . Uczniowie zrozumieli jak istotna jest pamięć dla przyszłych pokoleń o poległych żołnierzach i osobach zasłużonych dla naszego lokalnego środowiska.
To była ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego.
18
- 04lis
Świetlica szkolna
Zapraszamy wszystkie dzieci z oddziałów 1-3 do wzięcia udziału w konkursie świetlicowym pod hasłem: "Dyniowy tydzień aktywności.
Czekamy na waszą kreatywność i wyobraźnię :);
- 03lis
Dzień Dyni
Zabawy na pomarańczowo- czyli Dzień Dyni u przedszkolaków :)50
- 31paź
#SzkołaPamięta
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Listopad to czas, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, oraz tych, którzy zapisali się w historii.
Nasi uczniowie włączajac się w akcje uporządkowali mogiły nieznanych żołnierzy na parafialnym cmentarzu oraz odwiedzili miejsca pamięci w naszej miejscowości zapalając znicze i składając kwiaty.
Dzięki tym działaniom młodzi ludzie uczą się, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach.
#SzkołaPamięta
2
- 29paź
Ślubowanie klasy I
Dnia 23 października 2023r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyła Dyrektor szkoły - Pani Monika Kowalska Ternes, Wójt Gminy Wojciechów - Pan Artur Markowski, rodzice uczniów klas pierwszych, nauczyciele, oddział zerowy i społeczność szkolna klasy 2 i 3.
Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, przygotowali program artystyczny. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Recytowali wiersze, zaśpiewali kilka piosenek i zatańczyli.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia. Pierwszaki otrzymały również podarunki od dyrekcji, Wójta, wychowawców i rodziców. Po ceremonii w klasach na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor i Panu Wójtowi za wzruszające słowa skierowane do uczniów, rodzicom za pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia i przygotowanie pysznego poczęstunku.
Wychowawczynie: Katarzyna Kalicka, Anna Potakiewicz
49
- 17paź
Łamigłówki, zagadki, budowanie robotów, zabawy inżynierskie, czyli IT for SHE
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w interesujących warsztatach przeprowadzonych przez dwie zakręcone studentki - Panie Anastasiię Ivashchenko i Yelyzavetę Leshchenko w ramach współpracy z PROJEKTOREM. PROJEKTOR to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Łączy on aktywnych studentów, otwartych i zaangażowanych nauczycieli, ekspertów w dziedzinie innowacyjnej edukacji i dociera do najmniejszych zakątków Polski z autorskimi zajęciami rozwojowymi dla dzieci.
Tym razem uczniowie klasy 7 a i 6 poznawali fascynujące aspekty światła, perspektywy rozwoju inżynierii fotonicznej oraz rozwiązywali zagadki matematyczne i logiczne. Poznali także możliwości zestawów KLOCKÓW LEGO WE DOO 2.0 oraz LEGO Mindstorms, które umożliwiały zbudowanie aktywnych robotów. Prowadzące spotkanie zaprezentowały także doświadczenia z wykorzystaniem zwierciadeł. Uczniowie, wykorzystując zasady odbicia światła, pokonywali planszowy labirynt, dzięki czemu zrozumieli złożone zasady optyki w sposób interaktywny.
Nie zabrakło także prezentacji na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu, logicznych zagadek oraz matematycznych łamigłówek.
Czy było fajnie? Oceńcie sami na podstawie poniższych zdjęć...
42
- 17paź
Wycieczka klas 7 i 8 na Majdanek
,,Los nasz niech będzie przestrogą dla Was"
Dnia 6 października 2023r. uczniowie klas 7a,7b i 8 Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie z opiekunami p. Anną Bednarczyk,
p. Anną Kwiatkowską i p. Zofią Kotwicką uczestniczyli w wycieczce do Muzeum na Majdanku w Lublinie.
W latach 1941-1944 był to hitlerowski obóz dla jeńców wojennych (radzieckich), potem obóz koncentracyjny i ośrodek masowej zagłady.
Celem wyjazdu było przybliżenie losów ludzi więzionych w obozach koncentracyjnych, pogłębienie wiedzy historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej oraz upamiętnienie ofiar nazizmu.
Uczniowie szczegółowo poznali historię powstania obozu, losy więźniów oraz ich tragiczne, codzienne życie obozowe. Ponadto zwiedzili obiekty muzealne: łaźnie, komorę gazową, baraki więźniów, krematorium, pomnik Walki Męczeństwa oraz Mauzoleum-Panteon. Oglądali również wystawę multimedialną poświęconą życiu obozowemu więźniów .
Uczniowie oddali hołd pomordowanym więźniom. Wzruszył ich ogrom cierpień i bezsilność człowieka w obliczu wojny.
Była to niezapomniana i wzruszająca lekcja historii.
Anna Bednarczyk
16
- 14paź
Dzień Nauczyciela
13 pażdziernika w naszej szkole odbyła się uroczysta akadamia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Nasi uczniowie w zabawny sposob przedstawili szkolne życie nauczycieli, co sprawiło, że na naszych twarzach pojawił się uśmiech, a moc życzeń i przepiękna piosenka poruszyły nasze serca.
Dziękujemy Wam za ten dzień!
33
- 13paź
- 13paź
- 13paź
Jesienny Jeżyk
Zapraszamy do obejrzenia cudownych prac konkursowych naszych przedszkolaków i ich rodziców. Państwa wyobraźnia nie ma granic! :)
46
- 06paź
Na sportowo
Zajęcia pokazowe przeprowadzone przez KS Cisowianka Drzewce.
Wiecej informacji pod numerami telefonów podanymi na dołączonym plakacie:)
10
- 06paź
Sprzątamy dla Polski
Uczniowie klas I-III włączyli się w akcję #SprzątamydlaPolski
Akcja ta uczy poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie postaw ekologicznych oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.28
- 05paź
UROCZYSTE OBCHODY 84. ROCZNICY MASOWEGO MORDU W SZCZUCZKACH
„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (...) Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem.”
Jan Paweł II „Pamięć i tożsamość”
1 października 1939 r. w Szczuczkach Niemcy dokonali pierwszego na Lubelszczyźnie masowego mordu ludności polskiej. Zginęło wówczas ponad 100 mężczyzn.,a ich ciała zostały spalone.
Na miejscu złożenia ciał pomordowanych stoi dziś kaplica-pomnik,upamiętniająca to tragiczne wydarzenie. Przy niej , co roku, w pierwszą niedzielę października odbywa się uroczystość patriotyczna z udziałem m.in. społeczności wsi Szczuczki, Wójta i Rady Gminy Wojciechów, Gminnego Ośrodka Kultury i zaproszonych gości.
Szkołę Podstawową im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie reprezentowali na obchodach : p. Dyrektor Monika Kowalska-Ternes, Poczet Sztandarowy -asysta Sztandaru Szkoły:Jakub Chęć, Wiktoria Chęć, Nikola Kalicka , Milena Twardowska oraz opiekunowie uczniów p. Anna Kwiatkowska i p. Anna Bednarczyk.
Na uroczystość złożyły się ceremonia składania wieńców pod pomnikiem, okolicznościowe przemówienia, część artystyczna, występ Koła Gospodyń Wiejskich ,,Jedyneczki’’, Koncerty Orkiestry Dętej OSP w Wojciechowie i Kapeli Wojciechowskiej,odczytanie wspomnień naocznych świadków, Msza Święta w intencji pomordowanych.
We współczesnym świecie należy szczególnie zadbać o wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu, poszanowania tradycji narodowej oraz szacunku dla własnego kraju poprzez przekazywanie dziedzictwa kulturowego z uwzględnieniem kultury regionu, rozwijanie tożsamości narodowej oraz dbałość o wszechstronny rozwój osobowości uczniów kształtując przyszłe pokolenia Polaków świadomych swoich korzeni i przywiązania do tradycji.
Taką niezapomnianą lekcją patriotyzmu była uroczystość w miejscowości Szczuczki.
Anna Bednarczyk
- 04paź
Scena dramatyczna
Mała Trema na Scenie Dramatycznej w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach
2