Ponad 4,5 tys. szkół zostanie podłączone do sieci światłowodowej, umożliwiając im korzystanie z internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Ministerstwo Cyfryzacji podpisało w tej sprawie porozumienie z kolejnym operatorem telekomunikacyjnym.
Aktualności
- 27mar
- 23mar
Wyjazd edukacyjny klas II gimnazjum
W dniu 1 marca 2017 roku uczniowie klasy II A, II B i II C wraz z wychowawcami – p. E. Kwiatkowską, p. M. Szabat i p. A. Bardzel uczestniczyli w wyjeździe do Lublina. Pierwszym punktem programu był nowo wybudowany nowoczesny stadion miejski
,,Arena Lublin’’. Pan przewodnik przekazał nam wiele ciekawostek na temat budowy obiektu sportowego, jego parametrów, sposobów organizacji meczy, czy innych imprez odbywających się w tym miejscu. Zwiedzanie miało nietypowy wymiar - oglądaliśmy stadion z miejsc przeznaczonych dla dziennikarzy, a nawet ze strefy VIP- w. Dużą atrakcją była możliwość zobaczenia loży prezydenckiej, czy znalezienie się w szatni zawodników, by wyobrazić sobie atmosferę wśród piłkarzy przed wyjściem na boisko. Uczniowie mieli także szansę poczuć się jak sportowe gwiazdy udzielające wywiadów. Gimnazjaliści ujrzeli murawę stadionu z perspektywy samych piłkarzy, a niektórzy zajęli ławkę dla zawodników rezerwowych i trenerów.Kolejnym punktem wyjazdu drugoklasistów było Centrum Historii Sportu.
To wyjątkowe Muzeum – aula pamięci największych sukcesów lubelskich sportowców. Prezentuje dziesiątki zdjęć, rowery, buty, piłki i koszulki, liczne medale – wśród nich najcenniejszy eksponat - złoty medal olimpijski siatkarza Tomasza Wójtowicza zdobyty na igrzyskach w Montrealu. W muzeum uczniowie mogli poznać historię złotych czasów lubelskiego boksu, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, nożnej i oczywiście żużla.
Chętni mieli możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć.
W sportowej atmosferze bardzo szybko minęły nam 3 godzinne zajęcia na Arenie Lublin.Trzecim ważnym celem wyjazdu edukacyjnego - w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych był spektakl pt. ,, Kamienie na szaniec’’. Uczniowie uczestniczyli w pięknej lekcji historii. Byli świadkami opowieści o miłości, patriotyzmie, klęski przekutej w nadzieję zwycięstwa. Zobaczyli swoich rówieśników, którzy ponad 70 lat temu walczyli i często oddawali swe życie za Ojczyznę, przyjaźń, lojalność, koleżeństwo – wartości o których nierzadko zapomina się w dzisiejszym stechnizowanym, globalnym społeczeństwie.
Wszyscy wracali z Lublina pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
Elżbieta Kwiatkowska
- 23mar
MANNEQUIN CHALLENGE
MANNEQUIN CHALLENGE
W NASZYM GIMNAZJUM
W piątek, 17 marca 2017 roku rozwiązany został konkurs na najlepszą realizację filmu zrealizowanego w popularnej konwencji Mannequin Challenge. Zadanie, którego podjęły się prawie wszystkie klasy gimnazjalne polegało na tym, aby ruchomą kamerą sfilmować sceny, w których aktorzy są całkowicie unieruchomieni i wyglądają jak manekiny. W ocenie filmu brane były pod uwagę: atrakcyjność aranżacji scen, perfekcyjne zatrzymanie ruchu, udział wielu osób (w tym także wychowawców) a w końcu profesjonalizm produkcji filmowej.
Oceny filmów dokonało jury, w skład którego weszły nauczycielki nie będące wychowawczyniami klas gimnazjalnych, czyli: Renata Andrzejewska, Katarzyna Kędzierska oraz Katarzyna Chmielewska.
A oto wynik oceny:
I miejsce – klasa II a
II miejsce – klasa III b II_miejsce.mp4
III miejsce – klasa III a III_miejsce.mp4
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i niezwykle udane realizacje. Zwycięzcom gratulujemy doskonałych pomysłów i profesjonalizmu. Poniżej prezentujemy wyróżnione realizacje.
Renata Andrzejewska
- 22mar
- 21mar
Smacznie zdrowo i kolorowo 4-latki
,, Mądre przedszkolaki wiedzą,
że zdrowia przybywa,
od jedzenia surowego,
smacznego warzywa ”
W dniu dzisiejszym maluchy z grupy czterolatków zainspirowane konkursem na ,,Zdrowe Śniadanko” wykonały pyszne kanapki. Wielką frajdę sprawiło dzieciom krojenie przyniesionych warzyw i komponowanie swojej pysznej kanapki. Powstały również kolorowe koreczki, biedronki, myszki oraz inne śmieszne ,,kanapkowe stworki”. Kanapek było tak dużo, że nawet rodzice mieli okazję spróbować pyszności przygotowanych przez dzieci.
Elżbieta Mirosław
- 21mar
- 20mar
Gimnazjaliści na konkursie matematycznym w Lublinie
18 marca 2017 roku przedstawiciele naszego gimnazjum rozwiązywali zadania na XXI Konkursie Matematycznym im. ks. dra. F. Jakóbczyka w XXI LO w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II i III w składzie: Ewelina Kamińska i Przemysław Żuchnik z klasy IIIB, Justyna Żuchnik, Emilia Ryba i Sebastian Wnuk z klasy IIA, Martyna Dąbrowska i Paweł Tarka z klasy IIB, Joanna Mazurek i Wojciech Kruk z klasy IIC. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone w połowie kwietnia.
- 16mar
Dzień Patrona.
,,Każdy znajduje w swoim życiu jakiś porządek
praw i wartości, które trzeba utrzymać i obronić.
Obronić dla siebie i innych.’’
Jan Paweł II
Obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
3 marca 2017r. Tego dnia społeczność szkolna uroczyście obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Przypomnijmy z kart historii-7 listopada 1998r. Szkoła Podstawowa w Wojciechowie otrzymała imię wybitnego polskiego sportowca, wielkiego patrioty-Stanisława Marusarza.
Z okazji marcowych Mistrzostw Świata w Lahti oraz znakomitych osiągnięć polskich skoczków: Piotra Żyły, Kamila Stocha, Macieja Kota, Dawida Kubackiego nadarzyła się niecodzienna sytuacja, aby przypomnieć uczniom postać wspaniałego sportowca- Stanisława Marusarza.
Przed oficjalnymi Obchodami Dnia Patrona uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców sumiennie przygotowywali się do tej uroczystości. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził szkolny konkurs wiedzy pt. ,,Sporty zimowe’’ zorganizowany przez p.Elżbietę Kwiatkowska-nauczycielkę przyrody i p. Lidię Pietrak-nauczycielkę matematyki.
Na godzinach wychowawczych triumfowały pogadanki z uczniami na temat Stanisława Marusarza.
Wreszcie nadszedł ten wyjątkowy Dzień-3 marca. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w ogólnym spotkaniu na sali gimnastycznej z udziałem p. dyrektor Ewy Kowalskiej i p.wicedyrektor Jolanty Dudy, na którym przedstawiciele SU z opiekunem p.Katarzyną Chmielewską przedstawili ciekawą prezentację o życiu, działalności sportowej i patriotycznej naszego Patrona.
Następnie uczniowie klas IV-VI z wychowawcami wyruszyli na ,,podbój edukacyjny’’ Wojciechowa. Wędrując wyznaczoną trasą zwiadu terenowego uczestnicy wykonali 7 zadań: ,,Wieża Ariańska’’; ,,Kartka z kalendarza’’; ,,Tropiciel przyrody’’; ,,Bezpieczeństwo i rozwaga’’; ,,Nasza perła kultury sakralnej-Kościół Parafialny’’; ,,Aleja Kasztanowa’’; ,,Miejsce Pamięci Narodowej-pomniki upamiętniające Tadeusza Kościuszkę i Żołnierzy poległych w latach 1939-1945’’,a ich rozwiązania odnotowali w kartach pracy.
Treści wyznaczonych zadań były bardzo szczegółowe i wymagały gruntownej znajomości wiedzy z wielu przedmiotów m.in. przyrody, matematyki, historii, języka polskiego i religii. Przemykające trasami edukacyjnymi grupy uczniów wzbudzały tego dnia zainteresowanie mieszkańców Wojciechowa.
Młodsze zaś dzieci, począwszy od przedszkolaków do klas III przygotowywały w tym czasie plakaty o tematyce sportowej oraz uczestniczyły w zabawach i rozgrywkach sportowych.
Część podsumowująca Obchody Dnia Patrona Szkoły odbyła się z wielką galą w odświętnym wystroju sali gimnastycznej z przepięknymi plakatami. Uczniowie –zwiadowcy zaprezentowali wszystkim obecnym wyniki swojej pracy poszukiwawczej. Pani dyrektor Ewa Kowalska była pod wielkim wrażeniem wiedzy naszych uczniów. Drużyny klas IV-VI, wyróżnieni uczniowie w konkursie wiedzy ,,Sporty zimowe’’ oraz wszyscy zaangażowani uczestnicy Obchodów Dnia Patrona zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, książkami, nagrodami rzeczowymi i słodkościami.
Uhonorowani uczniowie w konkursie- ,,Sporty zimowe’’; spośród 11 drużyn 2-osobowych wytypowano 3 pierwsze miejsca:
I miejsce-Paweł Dmitruk, Dominik Dębski- kl. Vb
II miejsce – Paweł Kwiatkowski, Sebastian Kozłowski - kl. VI
III miejsce - Julia Małachowska, Oliwia Pluta- kl. IVb
III miejsce - Marcin Górniak, Szymon Skwarek- kl.IVb.
Uczniowie biorący udział w zwiadzie terenowym po Wojciechowie wykonywali również atrakcyjne zdjęcia, które zaprezentują w kolejnym konkursie ,,Foto Dnia-pamiątka
z Obchodów Dnia Patrona’’.
Marcowy Dzień Patrona Szkoły zapewnił uczniom chwile dobrej zabawy, refleksji, a także sportowej rywalizacji. Nad właściwym jego przebiegiem czuwali nauczyciele i wychowawcy klas.
W tym szczególnym Dniu na nowo odkryto talenty uczniowskie. Nasza szkoła ma z tej okazji powody do radości i dumy.
Anna Bednarczyk
- 15mar
- 15mar
Wiosenne zdrowe śniadanko
Wiosenne Zdrowe Śniadanko
Zapraszamy wszystkie grupy przedszkolne oraz klasy I – III do udziału w projekcie dotyczącym promowania zdrowej żywności.
Prosimy o przygotowanie jednaj propozycji na pomysłowe, a przede wszystkim na zdrowe śniadanie. Prezentacja waszych pomysłów odbędzie się w świetlicy szkolnej dnia 21.03.2017r. o godz. 10.00.
Jury oceniać będzie : pomysłowość, prezentację, dobór produktów.
Organizator: Świetlica szkolna.
- 15mar
Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną
Konkurs plastyczny
na wykonanie
,,KARTKI WIELKANOCNEJ”
Serdecznie zapraszam dzieci z klas 0-VI oraz dzieci z przedszkola do wzięcia udziału w konkursie .
Technika wykonania: dowolna
Termin składania prac –do 07. 04.2017 r.
Format: A5( wielkości zeszytu)
Prace należy składać w świetlicy szkolnej do pani Renaty Małachowskiej.
Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz wpisać klasę.
Organizator : Świetlica szkolna.
- 14mar
14 marca - Święto liczby PI w naszej szkole
Na całym świecie dnia 14 marca obchodzony jest światowy dzień liczby PI. W tym roku również w naszej szkole świętowaliśmy ten dzień.
Po pierwsze, wszyscy chętni uczniowie przygotowali plakaty, na których zamieścili informacje dotyczące liczby PI. Plakaty przygotowali:
Klasa IA: Julia Bartoszcze, Agata Twardowska
Klasa IB: Karol Żywot, Dominika Misztal, Kuba Kocot, Angelika Walczak, Mariusz Wasiniak
Klasa IIA: Justyna Żuchnik, Alicja Bogusz, Katarzyna Matys, Wioletta Sikora, Bartek Pluta, Konrad Krawczyński, Angelika Wąchała, Emilia Ryba, Sebastian Wnuk, Katarzyna Stępień, Adam Borkowski, Kacper Marek, Paweł Żuchnik
Klasa IIB: Kacper Mirosław, Przemysław Poleszak, Martyna Dąbrowska, Klaudia Tomicka, Natalia Rejmak, Julia Żydek, Natalia Jóźwik, Alicja Gromadkiewicz, Paulina Ceglińska, Wiktoria Trojanowska, Paweł Tarka, Hubert Skwarek, Filip Kwiatkowski
Klasa IIC: Julia Mirosław, Dagmara Nagnajewicz, Alicja Trojanowska, Joanna Mazurek, Adrian Stachyra, Daniel Poleszak, Rozalia Wojciechowska, Emilia Sołdek, Natalia Kubecka
Klasa IIIA: Patrycja Madej, Andrzej Wasiniak, Ernest Sikora, Martyna Stachyra
Klasa IIIB: Wiktoria Woś, Oliwia Łbik, Ewelina Kamińska, Bartek Boczek, Jakub Sokołowski, Honorata Chudzik, Paulina Stachyra, Jakub Kowalik, Rafał Borkowski, Łukasz Materek, Miłosz Zaklika Paweł Stachyra, Rafał Iwaniak, Przemysław Żuchnik, Justyna Kostrubiec, Wiktoria Roczon, Adrian Mirosław, Angelika Świderska
Można je obejrzeć na górnym korytarzu oraz w naszej galerii zdjęć.
Po drugie, dzisiaj reprezentanci każdej z klas wzięli udział w konkursie wiedzy o liczbie PI.
Poszczególne klasy reprezentowali:
IA: Agata Twardowska, Julia Bartoszcze, Jakub Kołodziejczyk
IB: Maciej Pietraś, Karol Zywot, Kuba Kocot
IIA: Emilia Ryba, Justyna Żuchnik, Sebastian Wnuk
IIB: Klaudia Tomicka, Paweł Tarka, Przemysław Poleszak
IIC: Alicja Trojanowska, Joanna Mazurek, Wojciech Kruk
IIIA: Jakub Pasternak, Adam Depta, Kacper Dąbrowski
IIIB: Bartek Boczek, Jakub Kowalik, Jakub Sokołowski
Konkurs był podzielony na trzy rundy. W pierwszej rundzie wszystkie drużyny odpowiadały na te same pytania na kartkach. Można było zdobyć 5pkt za każdą poprawną odpowiedź na następujące pytania:
- Jak inaczej nazywamy liczbę π? .
- Dlaczego liczba π jest liczbą niewymierną?
- Jak definiujemy liczbę π?
- Dlaczego Chuck Norris nie mógł znaleźć wszystkich cyfr po przecinku liczby π?
- Do obliczenia jakich wielkości matematycznych użyjesz liczby π? Podaj co najmniej trzy.
Najlepsze wyniki zdobyły klasy: IB, IIB, IIC, IIIB
Druga runda to sprawdzenie zręczności, refleksu i precyzji obliczeń….. Trzeba było mianowicie zatrzymać stoper tak, aby wskazywał 3,14s. Każda drużyna miała czas na wypróbowanie sprzętu, a potem 5 prób, z których do klasyfikacji liczył się najlepszy wynik. Był to wynik 3,13 uzyskany przez ucznia klasy IIB.
Ostatnia runda to indywidualne pytania dla klas. Każda klasa musiała odpowiedzieć na pytanie przeczytane przez prowadzącą konkurs Ewelinę Kamińską. Jeśli drużyna odpowiedziała poprawnie na pytanie otrzymywała jeden punkt, jeśli nie, pytanie przechodziło na kolejną drużynę. Możliwość odpowiedzi na „wolne” pytanie miała drużyna, która została wskazana po odliczeniu kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby PI.
W tej rundzie największą ilość punktów zdobyły klasy: IB oraz IIIB.
Ostatecznie w konkursie zwyciężyli reprezentanci klas IIB oraz IIIB, na kolejnym miejscu uplasowali się uczniowie klasy IB.
Dodatkowo chętni uczniowie przygotowali rzeźby liczby PI. Pomysły prezentację były różne. Prace też można obejrzeć w galerii z konkursu.
Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i gratuluję ogromnej wiedzy.
Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w naszej galerii zdjęć.
Katarzyna Kędzierska
- 10mar
Ogólnopolski Konkursu Plastyczny ,,Tęcza” pt. ,,Cztery pory roku”
Ogłoszenie wyników -3.III.2017r. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Tęcza” pt. ,,Cztery pory roku” Nagroda książkowa i dyplom dla: Filipa Mirosława, Nikoli Kalickiej, Julii Małachowskiej.
Dyplomy uznania za wykonanie znakomitej pracy plastycznej dla: Wiktorii Mirosław, Natalii Mirońskiej, Natalii Czępińskej i Julii Czępińskiej.
- 07mar
FOTO DNIA
Przypominamy o ...
Indywidualnym Konkursie Fotograficznym
FOTO DNIAorganizowanym przy okazji obchodów
Dnia Patrona Szkoły – Stanisława Marusarza- Robiłeś/ -łaś zdjęcia podczas Zwiady Terenowego lub na apelu w szkole ?
- Uwieczniłeś/ -łaś ciekawą sytuację lub miejsce ?
- Chcesz, żeby twoja praca była doceniona i nagrodzona ?!
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE ! ! !
Zdjęcia w wersji elektronicznej przekaż opiekunowi SU
DO KOŃCA TEGO TYGODNIA ! ! !
- 06mar
Czas jesienno-zimowy klasa II
Nasza nauka, zabawa, podróże i ciekawe spotkania...w galerii.
- 06mar
Przedszkolaki i klasa II na zajęciach z chemii na UMCS w Lublinie
W środę 1 marca dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy II wybrały się do Lublina na zajęcia z chemii, które odbyły się na wydziale chemii UMCS. Warsztaty prowadzone przez specjalistów wprawiły dzieci w zachwyt . Magia chemii , kolory , wybuchy, eksperymenty zachęciły dzieci do wnikliwej obserwacji przyrody i codziennego życia. Zaciekawieni nauką , uczelnią wyższą postanowiły zgłębiać tajniki wiedzy.
Kolejną atrakcją dnia była zabawa w centrum rozrywki dla dzieci. Zabawa , uśmiech i zadowolenie towarzyszyły dzieciom do końca wspólnego wyjazdu.
Rodzicom dziękujemy za pomoc w opiece i zorganizowaniu wyjazdu. Zobaczcie jak było >>
A.Ufnowska, E.Łukasik, J.Madej
- 03mar
Wycieczka do Kazimierza
W dniu 28.09.2016r. uczniowie z klas 5, 6 I IG uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego. To niezwykle malownicze, renesansowe miasteczko, położone zaledwie kilkadziesiąt kilometrów stąd, i choć dobrze znane nam wszystkim, nie przestaje urzekać swym osobliwym urokiem.
Tym razem postanowiliśmy spojrzeć na to miejsce w nieco inny sposób. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Albrechtówki – spaceru do punktu widokowego z panoramą na Małopolski Przełom Wisły i letniskową wieś Męćmierz. Stamtąd udaliśmy się wzdłuż wału wiślanego na Rynek, gdzie uczniowie podzieleni na zespoły, wzięli udział w grze miejskiej, w której z mapą w ręku przemierzali miasteczko wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu odpowiedzi na zagadki związane z Kazimierzem. Po wyłonieniu zwycięzców, słodkich upominkach, ruszyliśmy do Wąwozu Korzeniowego. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko. Wróciliśmy w dobrych humorach, trochę zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń.
Zdjęcia w galerii
S. Popiołek
- 03mar
Mikołajkowy wyjazd do Warszawy
W dniu 02.12.2016r. z okazji zbliżających się mikołajek uczniowie klas 5A i 5B wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie w Teatrze Muzycznym Roma spektaklu pt. „Mały książę”, który zrobił niezwykłe wrażenie na oglądających.
Następnie odwiedziliśmy najsłodsze miejsce w Warszawie, obok którego nie można przejść obojętnie – Manufakturę Cukierków. Zobaczyliśmy, w jaki sposób metodą pochodzącą z XVII w., powstają małe, słodkie, magicznie kolorowe arcydzieła. Karmelki oraz lizaki tworzone były na naszych oczach. Podczas pokazu dowiedzieliśmy się jak słodka masa zyskuje cudowny zapach, magiczny kolor oraz fantazyjny kształt.
Ostatnim punktem naszego wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik, wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie do dialogu społecznego na temat nauki. Uczniowie mogli poznawać prawa nauki, poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieli także okazję własnoręcznie dokonywać doświadczenia naukowe, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu i wielu aspektów otaczającego świata. Niestety, czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka godzin.Do Wojciechowa wróciliśmy późną nocą, ale w dobrych humorach, z bagażem niezapomnianych wrażeń.
Zdjęcia z wyjazdu w galerii
- 03mar
Spotkanie opłatkowe w klasie 5B
Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, by trwały choć trochę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością i życzliwością, której na co dzień czasami tak bardzo nam brakuje. W naszej klasie takie przygotowania również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sali, intensywnie ćwiczyliśmy przed występami świątecznymi, by godnie zaprezentować się przed zaproszonymi Gośćmi – Paniami Dyrektor i Rodzicami. Część artystyczną przygotowaliśmy w dwóch odsłonach. Najpierw wzruszyliśmy do łez opowieścią o „Dziewczynce z zapałkami”, by chwilę później rozbawić - jako gwarni kolędnicy. Mamy nadzieję, że takie niecodzienne spotkania wpiszą się na stałe w harmonogram klasowych uroczystości.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
- 03mar
POETYCKI APEL „ … O NIEPODLEGŁĄ”
W dniu 16 listopada 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie już po raz dziesiąty odbyły się prezentacje recytatorów w konkursie poezji i prozy o tematyce patriotycznej.
W poetyckim apelu uczestniczyło łącznie 44 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs przebiegał pod patronatem Starosty Puławskiego. Organizatorami spotkania byli Anna Tarkowska, GOK w Kurowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Wsparcia finansowego udzielili: LUTUR Lublin, Wójt Gminy Kurów i Starosta.
Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Wszyscy recytatorzy godnie się zaprezentowali, pięknie deklamując przygotowane utwory. Swą interpretacją, świetnym rozumieniem tekstu, a także ogólnym wyrazem artystycznym, zachwycili jurorów. Komisje konkursowe nagrodziły ich starania. Alicja Bogusz zajęła – II miejsce, Szymon Bednarczyk – I miejsce i Aleksandra Lewandowska – III miejsce, każdy w swojej kategorii wiekowej. Nagrodzonym i wyróżnionym ufundowano nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek, okolicznościowe podziękowania i zestaw długopisów.
Jesteśmy dumni z ich sukcesu! Trzymamy kciuki na kolejnych konkursach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu w naszej galerii.
Sylwia Popiołek