Aktualności
- 13cze
- 13cze
- 14cze
Festyn Rodzinny
27 maja - w słoneczną, majową niedzielę, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera. Tego właśnie dnia odbył się pierwszy Festyn Rodzinny, pod hasłem „Dzień Rodziny”, organizowany przez naszą szkołę.
Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Jolanta Duda, która na wstępie podziękowała wszystkim uczestnikom oraz sponsorom, dzięki którym mógł odbyć się nasz festyn.
Organizatorzy imprezy zaproponowali uczestnikom urozmaicony pogram i wiele atrakcji, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Na scenie dzieci z poszczególnych grup wiekowych prezentowały swoje umiejętności. W programie występów pojawiły się piosenki, wiersze, tańce a także rozgrywki sportowe. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyło sie malowanie twarzy, wyplatanie kolorowych warkoczyków, oraz loteria fantowa podczas której za niewielkie pieniążki można było ,,upolować" ciekawe nagrody. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz placu zabaw, znajdującego sie na terenie szkoły.
Oprócz atrakcji artystycznych można było odpocząć w kawiarence, w której serwowano przepyszne domowe wypieki, kawa i herbata. Uczniowie naszej szkoły bezpłatnie mogli posilić się kiełbaską. Dzieci dostały również napój oraz to co latem lubią najbardziej czyli lody.
Dziękujemy wszystkim którzy przybyli na nasz festyn.Szczególne podziękowania składamy naszym licznym sponsorom.
Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wojciechowie, Bank Spółdzielczy w Poniatowej Oddział w Wojciechowie, Emilia Filipiak - Piekarnia ,,EMTO", Sławomir Piech - PHU ,,ALFA", Włodzimerz Czerniec ,,Karczma Biesiada", Roman Czerniec ,,KUŹNIA WOJCIECHÓW", Tadeusz Lalak – LAVISTA, Tadeusz Rumiński - Sklep LEWIATAN, Tomasz Wejman – DELTA, Krzysztof Wdowiak - Studnie Głębinowe, PHU ,,Dwojak", PAWTRANS Holding Sp. z o.o., Robert Paprota – Usługi Remontowo-Budowlane „Bunix”, Grzegorz Piróg – Moto Naprawa, Zbigniew Stachyra, Agata Gliwka, Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, Małgorzata Kowalczyk, Andrzej Węgorowski, Anna Kowalska.
Cieszymy sie, że mogliśmy spedzić to niedzielne popołudnie w tak miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym festynie za rok. Do zobaczenia. GALERIAE. Mirosław
- 01cze
Dzień Dziecka
Wszystkiego naj ... Spełniajcie swoje marzenia!
Życzym Wam, aby troski i zmartwienia omijały Wasze kochane serduszka.
I bierzcie się do roboty, koniec roku już tuż, tuż ...
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły.
- 01cze
Konkurs recytacji poezji w trzech językach
Drodzy uczniowie!
Nasz konkurs recytacji poezji, który odbywa się corocznie pod innym hasłem, planowany jest na 12 czerwca.
Nauczyciele języków: polskiego, niemieckiego i angielskiego wspominali już Wam o tegorocznej edycji i jej tematyce.
Tym razem wybieramy wiersze patriotyczne, związane z ziemią ojczystą i rodziną.
Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli.
Zapraszamy!!!
- 03cze
Konkurs literowania w języku angielskim - Spelling Bee
Czy wiecie, że konkurs literowania po angielsku - „Spelling Bee” został przeprowadzony w naszej szkole już po raz piąty ?! Obserwujemy jak poziom trudności i zainteresowanie słownymi zmaganiami wzrasta z każdą edycją. Emocje sięgają granic wytrzymałości.
22 maja 2018 roku przybyło do nas aż 29 osób. Uczniowie szkół podstawowych z Maszek, Palikij, Miłocina, Łubek oraz oczywiście Wojciechowa zostali w tym roku podzieleni na dwie grupy. Grupę młodszą stanowili uczniowie klas IV i V, w grupie starszej startowali uczniowie klas VI i VII.
Po długich i nerwowych zmaganiach, przy bardzo silnej konkurencji wyłoniono zwycięzców.
W grupie młodszej na podium stanęli:
I miejsce: Martyna z kl. 5, SP w Wojciechowie
II miejsce: Gabriela z kl. 4, SP w Palikijach
III miejsce: Marcel z kl. 5, SP w Palikijach
Wśród starszaków najlepsi byli:
I miejsce: Julita i Angelika z kl.7, SP w Maszkach
II miejsce: Nina z kl. 6, SP w Palikijach
III miejsce: Jagoda z kl. 6, SP w Palikijach
Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a opiekunom, paniom - Edycie Gospodarek, Karolinie Górniak, Małgorzacie Ceglarz-Chołody, Renacie Andrzejewskiej, Magdalenie Kwiatkowskiej oraz panu Zbigniewowi Matraszkowi gratulujemy doskonałego przygotowania zawodników.
Zapraszamy do podjęcia spelling’owych wyzwań za rok!
Organizatorki
Katarzyna Chmielewska i Kamila Wójtowicz
Zdjęcia do obejrzenia tutaj :) http://zswojciechow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=121
- 01cze
Ekologia i zdrowie – rozstrzygnięcie konkursu na gazetkę klasową
Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Ziemi oraz częściej niż zwykle zajmujemy się problematyką zdrowotną. Zakończeniem cyklu prelekcji o zdrowiu miał być konkurs na najlepszą gazetkę klasową związaną z tematyką ekologiczną i prozdrowotną.10 maja oceniliśmy rezultaty.
Do konkursu przystąpiły klasy 4 - 7 szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W ocenie uwzględniono: pomysł, treść, estetykę oraz wkład pracy w wykonanie gazetki. Nasze sale zostały wzbogacone o bardzo ciekawe projekty, z których możemy się wiele dowiedzieć. Szczególną uwagę oceniających przyciągnęła gazetka wykonana przez klasę 4a. Praca tej klasy zatytułowana „Pomyśl, na jakim świecie chciałbyś żyć?” to gazetka, która jest zbudowana na zasadzie kontrastu oraz w pomysłowy sposób łączy w sobie treści ekologiczne i prozdrowotne. Tej gazetce przyznano I miejsce. Wyróżnienie zdobyła gazetka klasy 6b. Praca tej klasy to zbór plakatów pod hasłem „Kochaj przyrodę”.
Gimnazjaliści z klas: IIIa, IIIb, IIIc oraz IIb przygotowali bardzo estetyczne, przemawiające obrazem i hasłami dzieła. Serdecznie dziękujemy za odpowiedź na ten konkurs.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Organizatorzy
Anna Buda, Kamila Wójtowicz oraz Samorząd Uczniowski
- 21maj
- 14maj
SPELLING BEE
SPELLING BEE ?
BEE :) READY !!!
Już za tydzień, dnia 22 maja 2018 r. o godzinie 9:00,
odbędzie się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu literowania słówek w języku angielskim!!!!
Już dziś przypominamy!
Serdecznie zapraszamy !!
Listy słówek, które obowiązują na konkurs, znajdują się w poniższych linkach.
Organizatorzy.
- 14maj
Relacja z czwartego międzyszkolnego konkursu pięknego czytania i konkursu plastycznego
„W Królestwie Słowa i Obrazu”
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła. Wisława Szymborska
26 kwietnia 2018 r. pomieszczenie biblioteki w Szkole Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie wypełniały prawdziwe tłumy. Byli to uczestnicy organizowanego po raz czwarty w naszej gminie konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”. Jego celem było promowanie idei pięknego czytania i kultury słowa wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie zainteresowania literaturą i sztuką, prezentacja talentów w interpretacji tekstu literackiego, talentów plastycznych oraz zachęcanie uczestników do rywalizacji. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: pięknego czytania i plastycznej. Organizatorzy tego przedsięwzięcia – Panie - Małgorzata Ceglarz – Chołody, Agnieszka Bardzel, Bożena Wielowińska i Agnieszka Dmitruk w ten sposób rozwijają kompetencję czytania oraz promują czytelnictwo.
Już od godziny 9.00 zaproszeni goście - Pani Jolanta Duda - Dyrektor SP w Wojciechowie, nauczyciele szkół podstawowych z Łubek, Maszek, Palikij, Miłocina i Wojciechowa oraz miłośnicy czytania książek - uczestnicy konkursu - oddawali się przyjemności słuchania fragmentów baśni Charles’a Perrault oraz opowieści wykreowanych przez Kornela Makuszyńskiego. Nad kolejnością prezentacji czuwali uczniowie klasy drugiej gimnazjum – Agata Twardowska i Filip Plewik.
Wystąpienia 39 uczniów klas I – III oraz IV – VI oceniało profesjonalne jury w składzie: Pani Irena Sudzińska – Kowalczyk (polonistka, współpracownik GOK w Nałęczowie), Pani Agnieszka Winiarska (redaktor „Gazety Bełżyckiej”) oraz Pani Urszula Mirosław (instruktor GOK w Wojciechowie).
Najlepsze prace plastyczne, które powstały w wyniku inspiracji książkami, a było ich w tej edycji 36, wyłoniło jury składające się z pracowników świetlicy szkolnej. Wszystkie obrazy były prezentowane na towarzyszącej konkursowi wystawie.
W tym roku organizatorzy zadbali także o szczególne atrakcje dla uczestników. W trakcie prezentacji w poszczególnych kategoriach pozostali uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Panią Agnieszke Bardzel oraz w grach drużynowych przygotowanych przez uczniów klasy drugiej gimnazjum – Agnieszkę Kalinowską, Agnieszkę Żurawską, Mariusza Wasiniaka i Karola Żywota. Ta forma oczekiwania na swoją kolej oraz na wyniki cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy w ten sposób zapominali o tremie, a przy okazji poznawali kolegów z innych szkół.
Laureaci konkursu pięknego czytania
Klasy I- III
Mistrz Słowa:
Wiktoria Pietras – klasa III (SP w Palikijach)
Wicemistrz Słowa:
Karol Mirosław – klasa III (SP w Maszkach)
Wyróżnienia:
Wiktor Michałek – klasa I (SP w Wojciechowie)
Laura Woś - klasa III ( SP w Wojciechowie)
Julia Grzegorczyk – klasa II (SP w Łubkach)
Julia Czerniec – klasa III (SP w Palikijach)
Klasy IV-VI
Mistrz Słowa:
Wiktoria Ciekot - klasa VI ( SP w Miłocinie)
Wicemistrz słowa:
Nina Kwiatkowska - klasa VI ( SP w Palikijach)
Zuzanna Kwiatkowska – klasa IV (SP w Wojciechowie)
Aleksandra Lewandowska - klasa V (SP w Wojciechowie)
Wyróżnienia:
Ada Dmitruk - klasa IV ( SP w Wojciechowie)
Natalia Iwaniak - klasa VI ( SP w Wojciechowie)
Paweł Duda – klasa V (SP w Palikijach)
Nikola Czerniec – klasa IV (SP w Wojciechowie)
Laureaci konkursu plastycznego
Klasy I - III
Mistrz Obrazu
Michał Mazurkiewicz – klasa II (SP w Miłocinie)
Wicemistrz Obrazu
Karol Mirosław – klasa III (SP w Maszkach)
Gabriela Gałus - klasa II (SP w Palikijach)
Wyróżnienia
Zuzanna Kruczek - klasa II ( SP w Palikijach)
Patryk Romanowski – klasa I (SP w Miłocinie)
Nikola Kalicka – klasa II (SP w Wojciechowie)
Klasy IV – VI
Mistrz Obrazu
Maja Jamróz - klasa IV( SP w Palikijach)
Wyróżnienia
Klaudia Smolak – klasa V (SP w Palikijach)
Zuzanna Kwiatkowska – klasa IV (SP w Wojciechowie)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pani Wiesławy Zielińskiej oraz Pani Jolanty Dudy pamiątkowe dyplomy oraz nagrody - lektury szkolne, puzzle i słodycze. Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni wrócili do domu z nagrodami rzeczowymi, których fundatorami byli: Pani Dyrektor GOK - Agnieszka Gąska oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Miła atmosfera oraz ogromne zainteresowanie konkursem sprawiły, że jego organizatorzy już snują plany na kolejny rok. „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie.” - pisał Umberto Eco. Nie dziwi więc fakt, że mimo popularności telefonów komórkowych czy Internetu nadal są wśród nas pasjonaci szeleszczących kartek i tajemniczych światów ukrytych w rzędach czarnych liter.
Relacja fotograficzna z tego wydarzenia.
Małgorzata Ceglarz - Chołody
- 13maj
Rekrutacja do świetlicy szkolnej
Szanowni rodzice
Na stronie szkoły w zakładce STREFA RODZICA jest umieszczony druk karty zgłoszeń do świetlicy szkolnej. Zainteresowanych rodziców którzy chcieliby, żeby ich dzieci uczęszczały do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2018/2019, prosimy o pobieranie kart zgłoszeń. Wypełnione karty zgłoszeń prosimy składać do 20 czerwca 2018 r. do świetlicy u pani Renaty Małachowskiej.
- 09maj
Potyczki recytatorskie w GOK
8 maja 2018 r. miały miejsce Gminne Eliminacje do 37 Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.
Szkołę Podstawową im. S. Marusarza w Wojciechowie reprezentowały uczennice :
Paulina Dmitruk i Aleksandra Cybula ( kl.IV a)
Nikola Czerniec i Magdalena Mirosław ( kl.IV b )
Aleksandra Lewandowska i Natalia Iwaniak ( kl. VI b )
Jury oceniając: dobór artystyczny, dykcję recytatora, ogólny wyraz artystyczny , nominowało spośród 21 recytatorów na Eliminacje Rejonowe do Nałęczowa dwie uczennice: Nikolę Czerniec z kl. IV b i Natalię Iwaniak z kl. VI b. Magdalena Mirosław z kl. IV b i Aleksandra Lewandowska z kl. VI b otrzymały wyróżnienia.
Młodym recytatorom gratulujemy sukcesu !
- 08maj
Gimnazjaliści na XXII Konkursie Matematycznym
17 marca 2018r uczniowie z klas drugich i trzecich gimnazjum reprezentowali naszą szkołę podczas XXII edycji Konkursu Matematycznego im. ks. dra F. Jakóbczyka organizowanego przez dyrekcję i zespół matematyków XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie.
Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Zawody te są formą mobilizacji młodzieży do nauki i źródłem radości z odniesionych sukcesów.
Na tych intelektualnych zawodach naszą szkołę reprezentowali:
z klasy IIB – Łukasz Czępiński;
z klasy IIIA – Patryk Parzys, Emilia Ryba, Sebastian Wnuk, Justyna Żuchnik;
z klasy IIIB – Martyna Dąbrowska, Filip Kwiatkowski;
z klasy IIIC – Wojciech Kruk, Joanna Mazurek, Alicja Trojanowska, Rozalia Wojciechowska.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo dobrych wyników uzyskanych na konkursie.
- 09maj
Wystawa „Skarby mórz i oceanów” w naszej szkole
26 kwietnia 2018r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody. Mieli oni okazję poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą - poznać skarby morskich głębin oraz przyjrzeć się z bliska stworzeniom, które żyją w morzach i ocenach. Wszystko to, za sprawą ciekawej wystawy połączonej z prelekcją prowadzoną przez pasjonata i kolekcjonera - pana Stanisława Janturę, który tajemnice mórz i oceanów zgłębia od dziecka. Wystawa pt. „Skarby mórz i oceanów” to imponująca kolekcja licząca ponad 500 okazów fauny oraz flory mórz i oceanów zbieranych od około 30 lat w rejonie Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Śródziemnego i Bałtyckiego. W bogatym zbiorze można było zobaczyć m.in.: egzotyczną kolekcję ryb (np. ryby tygrysie z Afryki, najeżkę, papugorybę), jadowitego ślimaka, rozgwiazdy, rekinka psiego, rekina marmurkowego, szczęki rekina ludojada, muszlę największego ślimaka na świecie, kraba królewskiego, gąbki, pąkle, langusty, jeżowce, koralowce, małże, kolekcję naturalnych pereł i korali szlachetnych, bursztyny, kolekcję muszli ozdobnych ( tryton olbrzymi, perłopławy, stożki, przyłbice, przegrzebki).
Uczniowie poznali także wiele ciekawostek dotyczących podwodnego świata. Dowiedzieli się choćby tego jak powstają perły, że muszelki to najstarsze pieniądze na świecie, jak wygląda najmniejszy rekin świata, jak ogromne mogą być muszle. Dużo emocji wzbudziła możliwość dotknięcia niektórych okazów. Wiadomości zdobyte podczas tej ciekawej lekcji zapewne na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników.
- 08maj
W dniu 13 kwietnia 2018r. dziewczęta klas V i VI uczestniczyły w spotkaniu z pielęgniarką – Panią Bożeną Pytka, prelegentką Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble, która w ciekawy sposób udzielała wskazówek uczennicom, jak poradzić sobie z problemami wieku dojrzewania.
Program „Między nami kobietkami” stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych na przedmiocie wychowanie do życia w rodzinie. Program obejmuje działania edukacyjne upowszechniające wiedzę o dojrzewaniu zachodzących wtedy zmianach, anatomii, menstruacji, higienie, zdrowiu, napięciu i lękach.
Celem programu jest zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju, zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem, uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie.
Na koniec spotkania każda uczennica otrzymała przydatny zestaw edukacyjny zawierający książeczkę oraz zestaw środków higienicznych.
Spotkanie zorganizowała nauczycielka wychowania do życia w rodzinie Anna Buda.
- 30kwi
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Galileo
W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 50 uczniów naszej szkoły. Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu w szkole była pani Katarzyna Kędzierska. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe. Za każdą poprawna odpowiedź zyskiwali jeden punkt, natomiast za błędną tracili jeden punkt. Mogli też zdecydować się na nieudzielanie odpowiedzi na pytania. Konkurs odbył się podobnie jak w całym kraju 2 marca o godzinie 9.00.
Oto lista wyróżnionych osób:
Klasa 4 - Nikola Gwarda - klasa IVa
Klasa II Gimnazjum - Maciej Pietraś oraz Angelika Walczak klasa IIB
Klasa III Gimnazjum - Klaudia Tomicka klasa IIIB oraz Sebastian Wnuk IIIA
Wszyscy uczniowie przygotowywali sie do konkursu z panią Katarzyną Kędzierską.
Gratulujemy sukcesów i liczymy na kolejne!
- 30kwi
Finał Gminnego Konkursu Mistrz Rachunku Pamięciowego
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie osiagnęli bardzo dobre wyniki podczas finału Gminnego Konkursu Mistrz Rachunku Pamięciowego.
W kategorii - klasa IV:
II miejsce z wynikiem 231pkt uzyskała Nikola Gwarda z klasy IVa pod opieką pani Katarzyny Kędzierskiej
III miejsce z wynikiem 201pkt uzyskał Szymon Czyżewski z klasy IVa pod opieką pani Katarzyny Kędzierskiej
W kategorii - klasa V:
II miejsce z wynikiem 231pkt uzyskała Martyna Stachyra z klasy Vb pod opieką pani Katarzyny Kędzierskiej
III miejsce z wynikiem 210pkt uzyskał Szymon Skwarek z klasy Vb pod opieką pani Katarzyny Kędzierskiej
W kategorii klasa VI:
II miejsce z wynikiem 288pkt uzyskała Aleksandra Lewandowska z klasy VIb pod opieką pani Lidii Pietrak
W kategorii - klasa VII:
IV miejsce z wynikiem 253pkt uzyskał Paweł Kwiatkowski pod opieką pani Lidii Pietrak
Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników w konkursie i rewelacyjnych umiejętności szybkiego liczenia w pamięci, które przydają się w życiu codziennym!
- 30kwi
Egzaminów czas...
W dniach 18 - 20 kwietnia 2018r. nasi trzecioklasiści, podobnie jak ich rówieśnicy w całym kraju przystąpili do egzaminu w ostatnim roku nauki w gimnazjum - do egzaminu gimnazjalnego.
Pierwszego dnia - 18 kwietnia - gimnazjaliści zmagali się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę z historii i wiedzy o społeczeństwie (przez 60 minut) oraz z języka polskiego (przez 90 minut).
Drugiego dnia, 19 kwietnia, uczniowie przystąpili do testów z przedmiotów przyrodniczych w skład, których wchodzą treści i umiejętności ćwiczone na biologii, geografii, fizyce i chemii (czas trwania egzaminu to 60 minut). Po przerwie był czas na rozwiązywanie zadań z matematyki (90 minut).
Ostatni dzień, 20 kwietnia, to czas na sprawdzenie swoich umiejętności w zakresie języków obcych. Tutaj gimnazjaliści mieli do wyboru język angielski, który zdawali w części podstawowej i rozszerzonej (ponieważ jest to kontynuacja nauki ze szkoły podstawowej) lub język niemiecki, który zdawali tylko w części podstawowej (ponieważ jest on wprowadzony po raz pierwszy w gimnazjum). W tym roku egzamin gimnazjalny z języka niemieckiego pisało 10 osób.
Każdego dnia trwania egzaminu gimnazjalnego uczniów wspierali ich rodzice, którzy zakupili wodę oraz przygotowali poczęstunek w postaci kanapek. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!
Z niecierpliwością czekamy na wyniki uczniów z egzaminu gimnazjalnego, które zostaną przesłane do szkoły w piątek 15 czerwca.
A oto kilka zdjęć z tych dni.
- 14kwi
Egzamin gimnazjalny 2018-co warto wiedzieć?
Szanowni gimnazjaliści! Oto kilka rzeczy, które pomogą zdać egzamin...>> Instrukcja.pdf
- 14kwi